sobota, 4 listopada 2023 05:00

Otwarcie ZOL w Bochni i medale od Prezydenta

Autor Katarzyna Jamróz
Otwarcie ZOL w Bochni i medale od Prezydenta

Uroczyste otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z Hospicjum Stacjonarnym w Bochni było okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta RP. W imieniu Andrzeja Dudy wręczała je Joanna Bogacz – dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Brązowym Krzyżem za Zasługi na Rzecz Ochrony Zdrowia Publicznego został odznaczony Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon

Za długoletnią służbę złotym medalem przyznawanym przez prezydenta RP odznaczono:

Renatę Weiss, która w bocheńskim szpitalu pracuje od 1984 roku. Początkowo zajmowała stanowisko pielęgniarki. W 2001 roku została oddelegowana do pracy w Dziale Metodyczno-Organizacyjnym, gdzie po dwóch miesiącach zostało jej powierzone pełnienie obowiązków kierownika tego działu. W 2004 r. objęła stanowisko Naczelnej Pielęgniarki. Od 2015 roku była kierownikiem Działu Sprzedaży i Promocji i równocześnie Naczelną Pielęgniarką. Obecnie obok funkcji Pielęgniarki Naczelnej koordynuje pracą Zakładu Opiekuńczo-leczniczego przy ul. Karolina 16 w Bochni.

fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon

Urszulę Maślak, która w bocheńskim szpitalu pracuje od października 1984 roku Początkowo zajmowała stanowisko pielęgniarki. W 2004 roku została jej powierzona funkcja Zastępcy Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego. W 2011 roku objęła stanowisko pielęgniarki koordynującej Poradnię Okulistyczną i Oddział Chirurgii Oka Jednego Dnia, następnie pełniła obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej w Oddziale Opiekuńczo-Lecznicznym. Tę funkcję sprawuje do dziś.

fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon

Beatę Jaglarz, która w bocheńskim szpitalu pracuje od 1986 roku. W 2004 roku uzyskała tytuł specjalisty pierwszego stopnia w dziedzinie mikrobiologii, a następnie podniosła kwalifikacje uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie Mikrobiologii medycznej. Przez blisko 10 lat zajmowała stanowisko Kierownika Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Kierownika Pracowni Mikrobiologii i Epidemiologii.

fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon

Małgorzatę Malaca, która obecnie zajmuje stanowisko asystenta w Pracowni Analitycznej i Badań Hormonalnych. W bocheńskim szpitalu jest zatrudniona od 1988 roku. Od 2014 r. zarządzała zespołem, zajmując kolejno stanowisko Kierownika Pracowni analityczno-hormonalnej, następnie także Zastępcy całego Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej. Obowiązki te pełniła do kwietnia 2022 r.

fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon

Małgorzatę Pietrzak, która ze służbą zdrowia związana jest od 1987 roku. Początkowo pracowała na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W latach 1993-1996 pracowała w Oddziale Chirurgii Dziecięcej na podstawie umowy zagranicznej w Szpitalu w Libii. Od 2003 roku pełni obowiązki Pielęgniarki Epidemiologicznej/Specjalisty ds. epidemiologii. Dodatkowo od 2007 r. zarządzała nowopowstałym Działem Higieny Szpitalnej, a następnie jako specjalista ds. jakości odpowiadała za zarzadzanie system jakości i akredytacji.

fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon

Inf./Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka