czwartek, 8 lutego 2024 09:40

Pączek z marakują, a może sernikowo-jabłkowy? Wiemy, gdzie w Krakowie w tłusty czwartek zjeść takie cuda

Autor Karolina Kurando
Pączek z marakują, a może sernikowo-jabłkowy? Wiemy, gdzie w Krakowie w tłusty czwartek zjeść takie cuda

Tłusty czwartek to wyjątkowy dzień w roku. Cukiernie i kawiarnie w całej Polsce szykują dedykowane świętu specjalne oferty, wypiekane i smażone są nie tylko tradycyjne pączki z różą. Gdzie w tym roku w Krakowie należy stanąć w kolejce po nieco bardziej oryginalne słodkości?

Od ubiegłego roku nasze podniebienia podbija wszystko, co ma w sobie pistację. Pączki z pistacją to już dzisiaj standard. Czym jeszcze nadziane są tegoroczne słodkości? Sprawdźmy!

Bun Bakery · Drożdżówki i Kawa

Jedna z najpopularniejszych kawiarnio-cukierni ostatnich lat na mapie krakowskiego gastro, znajdująca się przy ulicy Dolnych Młynów. Serwują obłędne drożdżówki, a i kawę mają bardzo dobrą. Co Bun Bakery przygotowało na tłusty czwartek? W tegorocznej ofercie są trzy smaki pączków: konfitura z malin i róży z lukrem malinowym, adwokatowe z gorzką czekoladą i prażonymi migdałami oraz pistacja z maliną, bitą śmietaną i prażonymi, solonymi pistacjami.

Zamówienia na tłusty czwartek przyjmujemy tylko mailowo na info@bunbakery.pl. 1. Możecie zamawiać 5 szt. lub...

Opublikowany przez Bun Bakery · Drożdżówki i Kawa Poniedziałek, 29 stycznia 2024

Baking Soda

Małe dzieła sztuki z ulicy Krakowskiej. Tegoroczne pączkowe cuda w Baking Sodzie to a) pistacjowy krem patissiere, b) laskowy krem patissiere z płynącą laskową praliną, c) pistacjowy krem patissiere PLUS pistacjowa płynąca pralina (szaleństwo!) i d) sernikowo-waniliowy pączek z puree jabłkowym, wanilią, skórką cytrynową i kardamonem. Jak smakują, a jak wyglądają!

Tłusty Czwartek 8.02 będziemy mieć w sprzedaży te pyszne, puszyste i mocno nadziane pączule! ✨ Pistacjowy klasyk -...

Opublikowany przez Baking Soda Poniedziałek, 29 stycznia 2024

Cake Dealer

Nasza sąsiadka z ulicy Józefińskiej! Niesamowite, mięciutkie, konkretnie nadziane pączki. Wyprzedają się w mig (nic dziwnego!) i o 12:00 witrynka zazwyczaj jest już pusta. To pierwszy tłusty czwartek Cake Dealer, ale już teraz cukiernio-kawiarnia jest mocną zawodniczką. Bardzo polecamy pączka z konfiturą różano-malinową (wczoraj dorwaliśmy ostatniego...)! Co jeszcze w ofercie? Pistacja z maliną, ajerkoniak z porzeczką i uwaga: wanilia, mango, marakuja. Smacznego!

Dzisiaj i jutro to ostatnia szansa złapać go przed tłustym czwartkiem 🫶🏼 Zapraszamy do Nas !

Opublikowany przez Cake dealer Sobota, 3 lutego 2024

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka