poniedziałek, 4 stycznia 2021 07:57

Pakiety medyczne dla mikrofirm

Autor Artykuł sponsorowany
Pakiety medyczne dla mikrofirm

Od 2004 roku w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej rozróżniono przedsiębiorstwa na mikro, małe, średnie i duże. Tych najmniejszych firm jest najwięcej. Efekt skali pozwala oszacować, że koszty prowadzenia takiej działalności są stosunkowo wyższe niż w przypadku większych „graczy”. Dobry pracodawca, który ceni swoich pracowników, może zaproponować im benefit w postaci pakietu medycznego. Niezależnie od wielkości firmy jest to możliwe, dzięki takim portalom jak medipakiet.pl.

Pakiety medyczne dla mikrofirm

Jeszcze nie tak dawno pakiety medyczne nie były dostępne dla wszystkich w przystępnych cenach. Zazwyczaj słyszało się o tym beneficie wśród pracowników dużych korporacji. Dlaczego jednak przedsiębiorcy mniejszych działalności mieli na tym tracić? Właśnie takie pytanie zadał sobie Zespół Luxmed, który wprowadził do swojej oferty zdrowotnej pakiet medyczny dla mikrofirm. Oferta jest stworzona w kilku opcjach zakresu usług i tym samym w różnych cenach uzależnionych od budżetu firmy. Ponadto wykupienie pakietu pracowniczego zazwyczaj jest tańsze w porównaniu do ofert indywidualnych. Może on obejmować zarówno pracowników, jak i członków ich rodzin, dzięki czemu fachowe wsparcie odczuje także rodzina zatrudnionej osoby. Daje to możliwość korzystania z opieki medycznej w ponad 800 placówkach w Polsce. Każda pojedyncza, prywatna wizyta u lekarza specjalisty wraz z badaniami często przekracza koszt miesięcznego abonamentu. Korzystanie z pakietów medycznych to nie tylko tani, ale także szybki sposób  na uzyskanie pomocy lekarzy – umówienie się na wizytę odbywa się telefonicznie bądź online.

Benefity w małych firmach

Służbowy telefon komórkowy, samochód czy wysoka premia nie zawsze są dostępne dla pracowników małych firm. Często budżetowe możliwości przedsiębiorcy są ograniczone, a co za tym idzie, zatrudnieni mogą odczuwać mniejszą motywację i satysfakcję z pracy. Uścisk dłoni prezesa i jego dobre słowo są cenne, jednak taka motywacja to dla niektórych pracowników za mało. Firmy wypłacają pracownikom nagrody finansowe – premie i podwyżki, wspierają rozwój członków zespołu, a także wprowadzają możliwość nabycia pakietu medycznego. Każdy sposób na docenienie ciężkiej, efektywnej pracy jest dobry. Pieniądze jednak to nie wszystko. Poza wymienionymi wyżej sposobami gratyfikacji, warto zaoferować osobom zatrudnionym możliwość pracy z domu, wprowadzenie elastycznego czasu pracy, skrócony czas pracy w wybranym dniu tygodnia. Otrzymywanie „gratisowych” godzin wolnego to dobry sposób na wzbudzenie motywacji. Dodatkowo pracownicy lubią, gdy ich zdanie jest brane pod uwagę podczas realizacji nowych projektów, dlatego uczestnictwo w burzach mózgu i zebraniach przyczynia się do wzrostu motywacji u członków zespołu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje