piątek, 1 października 2021 08:28

Pakowanie maszyn do transportu morskiego – co musisz wiedzieć?

Autor Artykuł sponsorowany
Pakowanie maszyn do transportu morskiego – co musisz wiedzieć?

Transport morski to jedna z wielu opcji przewożenia towarów na duże odległości. Podczas takich tras panują jednak specyficzne warunki, dlatego tak ważne okazuje się odpowiednie zabezpieczenie maszyn. Jak należy zapakować je przed umieszczeniem na statku? O czym warto pamiętać?

Zagrożenia podczas transportu morskiego

Transport morski ma to do siebie, że podczas rejsu panują specyficzne warunki, które mogą powodować zniszczenie przewożonych towarów. Maszyny przemysłowe, budowlane czy rolnicze często są w większości wykonane z metalu, a często obejmują one także skomplikowaną automatykę. Z tego powodu warto zabezpieczyć je w odpowiedni sposób przed takimi czynnikami, jak:

  • wilgoć,
  • słone powietrze,
  • duże wahania temperatury,
  • silny wiatr,
  • wstrząsy i kołysanie.

Ze względu na te czynniki kontenery morskie mogą być narażone na działanie nadmiernej wilgoci i powstawanie korozji. Niewłaściwie zapakowane towary mogą również całkowicie się zalać, co prowadzi do zniszczenia ich zawartości. Często działanie takich czynników prowadzi również do uszkodzenia komputerów w maszynach.

Jak poprawnie zapakować maszyny do spedycji morskiej?

Najważniejszy jest wybór odpowiedniej skrzyni do transportu morskiego. Powinny być one oznaczone określonym standardem, dzięki czemu ryzyko rozszczelnienia maleje. Drewno wykorzystywane do tworzenia takich skrzyń musi być również wolne od jakichkolwiek wad. Z tego powodu najlepiej wybierać surowce od sprawdzonych producentów.

Maszyny przewożone drogą morską są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Z tego powodu podczas ich pakowania stosuje się specjalne zabezpieczenia, które pozwalają na pochłanianie wody z powietrza. Znaczenie ma również zapakowanie maszyn w materiały o działaniu antykorozyjnym – tłumaczy specjalista z firmy INREL.

Materiały wykorzystywane do pakowania maszyn do transportu morskiego

Statek przewożący kontenery

Podczas pakowania maszyn do transportu morskiego doskonale sprawdzą się pochłaniacze wilgoci, smary antykorozyjne, które można następnie łatwo usunąć oraz specjalne folie. Są one wypełnione lotnymi inhibitorami korozji. Nie zmieniają one właściwości maszyny, a jednocześnie tworzą warstwę ochronną, która pozwala na uchronienie zarówno przez rdzą, jak i wszelkimi zanieczyszczeniami o charakterze biologicznym. Nie trzeba ścierać takiej warstwy po rozpakowaniu urządzenia.

Poznaj nasz produkt: https://inrel.pl/oferta/pakowanie-transport-morski/

Dodatkowe sposoby zabezpieczenia maszyn do transportu morskiego

Pakowanie maszyn do transportu morskiego może również obejmować zastosowanie dodatkowych urządzeń, które pozwalają na wykrycie niepokojących zmian. Mowa tu o wskaźnikach wilgotności czy temperatury. Takie elementy nie pozwalają na wykluczenie zagrożenia, ale dają sygnał, że podczas transportu doszło do niepokojących zmian i konieczne jest szybkie zareagowanie. W ten sposób można uchronić maszyny przed poważniejszymi skutkami.

Profesjonalne zabezpieczenie maszyn do transportu wodnego

Doskonałym rozwiązaniem jest postawienie na usługi profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się pakowaniem maszyn. Mogą oni odpowiednio zdemontować takie urządzenie, zastosować niezbędne materiały zabezpieczające i umieścić całość na wybranym środku transportu. Takie przedsiębiorstwa dają możliwość wybrania dodatkowej ochrony, która sprawdza się doskonale w przypadku wyjątkowo delikatnych maszyn. To bezpieczne rozwiązanie korzystne zarówno podczas pakowania maszyn rolniczych, jak i linii produkcyjnych.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje