wtorek, 20 września 2022 13:37

Palił papierosa w samolotowej toalecie. Konsekwencje może odczuwać przez lata

Autor Patryk Trzaska
Palił papierosa w samolotowej toalecie. Konsekwencje może odczuwać przez lata

Duży strach towarzyszył załodze samolotu rejsowego z norweskiego Bergen, która podczas lotu zauważyła i poczuła dym w przedziale pasażerskim. Szybko okazało się, że przyczyną zadymienia nie była awaria maszyny tylko niesforny pasażer, który postanowił zapalić papierosa w toalecie. Samolot lądował na lotnisku w Balicach.

Winnym całego lotniskowego zamieszania był 29-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, który w ten sposób postanowił odreagować „trudy podróży”. Młody mężczyzna nie reagował również na prośby obsługi samolotu oraz polecenia wydawane przez kapitana statku powietrznego, nakazujące zgaszenia papierosa. Z tego powodu na pokład samolotu skierowany został patrol lotniskowych antyterrorystów ze Straży Granicznej.

29-latek szybko uspokoił się na widok uzbrojonych funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach. Następnie skruszony już mężczyzna dobrowolnie opuścił samolot oraz przyjął mandat karny w wysokości 100zł.

Nie to jest jednak najbardziej dotkliwą karą dla młodego mężczyzny. Pracujący na emigracji Polak został czasowo umieszczony przez przewoźnika lotniczego na tzw. czarnej liście pasażerów. Tym samym, chcąc utrzymać zatrudnienie w Skandynawii, będzie musiał szukać alternatywnych – być może sporo droższych - połączeń lotniczych.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje