czwartek, 28 grudnia 2023 13:01

Pani Anna z Gorlic dołączyła do grona stulatków! Zdradziła, co uważa za sekret długowieczności

Autor Patryk Trzaska
Pani Anna z Gorlic dołączyła do grona stulatków! Zdradziła, co uważa za sekret długowieczności

To więcej niż liczby na kalendarzu – to historia pełna życia, pracy i miłości, która odświeża pamięć o czasach dawno minionych. Pani Anna Boczoń z Gorlic skończyła w tym roku 100 lat. Jubilatka zdradziła, co jest sekretem jej długowieczności.

W tym roku święta były szczególne dla jubilatki z Gorlic, Pani Anny Boczoń, która 25 grudnia obchodziła swoje stulecie! Z tej wyjątkowej okazji życzenia szczęścia, zdrowia i radości oraz gratulacje od Wojewody Małopolskiego zostały przekazane przez delegację miasta Gorlice: Burmistrza Rafała Kuklę, Przewodniczącego Rady Miasta Roberta Ryndaka i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, Małgorzatę Tenerowicz.

Anna Boczoń, z domu Tumidajewicz, urodziła się 25 grudnia 1923 roku w Gorlicach. Przed wojną ukończyła 7 klas żeńskiej szkoły podstawowej nr 2 w Gorlicach. Po utracie obojga rodziców jako nastolatka, przez dwa lata pracowała w gorlickim szpitalu pod nadzorem niemieckich sił wojskowych.

W 1947 roku wyszła za mąż za Piotra Boczonia. Wraz z nim wychowała pięcioro dzieci i ma teraz sześciu wnuków, dziewięcioro prawnuków i jedno praprawnuka.

Przepracowała 20 lat na terenach zielonych w parku miejskim i osiedlach gorlickiej spółdzielni mieszkaniowej. Wspólnie z mężem prowadziła też małe gospodarstwo rolne. Pełniła funkcję ławnika sądowego Sądu Rejonowego w Gorlicach przez 12 lat.

Pani Anna uważa, że kluczem do długowieczności są "ciężka praca, dobre samopoczucie, zdrowy apetyt, odrobina koniaku oraz łaskawy uśmiech od Niebios".

Jej wspomnienia, włącznie z opowieściami o rodzinie podczas Bitwy pod Gorlicami, można usłyszeć w jednym z wywiadów z cyklu "Żywa Historia Gorlic".

fot. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka