środa, 18 sierpnia 2021 10:04

Papież Franciszek apeluje o szczepienie się: To akt miłości!

Autor Marzena Gitler
Papież Franciszek apeluje o szczepienie się: To akt miłości!

Papież Franciszek apeluje o zaszczepienie się przeciwko COVID-19. - Zaszczepienie się, przy użyciu szczepionek dopuszczonych przez właściwe organy, jest aktem miłości - mówi ojciec święty w przesłanym do mediów nagraniu wideo.

Papież Franciszek zaapelował do wszystkich ludzi na całym świecie o przyczynienie się do lepszej przyszłości przez mały gest, jakim jest zaszczepienie się i przyczynienie do tego, aby większość ludzi się zaszczepiła. - To gest miłości - podkreśla ojciec święty.

Wideo opublikowało dziś rano Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Oto treść apelu papieża Franciszka w tłumaczeniu za Opoka news:

"W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na jaśniejszą przyszłość. Dzięki Bogu i pracy wielu ludzi mamy dziś szczepionki, które chronią nas przed Covid-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy współpracować jedni z drugimi.

Zaszczepienie się, przy użyciu szczepionek dopuszczonych przez właściwe organy, jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, aby większość ludzi zaszczepiła się, jest aktem miłości. Miłości do siebie samego, miłości do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich ludzi. Miłość jest także społeczna i polityczna, istnieje miłość społeczna i miłość polityczna, jest powszechna, zawsze przepełniona małymi gestami osobistej miłości, zdolnymi do przekształcania i ulepszania społeczeństw (por. Laudato si', n. 231, por. Fratelli tutti, 184).

Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i zatroszczenia się o siebie nawzajem, zwłaszcza o tych najbardziej bezbronnych. Proszę Boga, aby każdy z nas mógł wnieść swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Niezależnie od tego, jak bardzo byłby on mały, miłość zawsze jest wielka. Przyczyń się tymi drobnymi gestami do lepszej przyszłości.

Niech Bóg Wam błogosławi. Dziękuję!"

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje