wtorek, 31 stycznia 2023 12:31

Piece do sauny - co warto wiedzieć? Poradnik Koba Sauna

Autor Artykuł sponsorowany
Piece do sauny - co warto wiedzieć? Poradnik Koba Sauna

Saunowanie ma bardzo wiele korzyści prozdrowotnych. Coraz więcej osób decyduje się zatem na zakup własnej konstrukcji do ogrodu. Należy pamiętać, że nabywając konkretną saunę, trzeba również zakupić odpowiedni sprzęt oraz akcesoria. Niezbędnym wyposażeniem każdej sauny jest oczywiście piec, którego zadaniem jest wytworzenie ciepła w saunie. Na jaki piec warto się zdecydować? Co należy wiedzieć przed zakupem? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Piec do sauny

Wybierając piec do sauny, należy pamiętać o tym, aby dobrać jego moc do kubatury pomieszczenia. Przede wszystkim uważa się, że mniej więcej na 1m3 kubatury konstrukcji powinien przypadać około 1 kW mocy pieca.

Następnie, należy zastanowić się nad tym, czy piec powinien być opalany drewnem, czy lepiej postawić na zakup pieca elektrycznego. Dla wielu osób ważny jest jeszcze wygląd zewnętrzny pieca, jakość grzałek, możliwości sterowania, a także wiele funkcji dodatkowych.

Piece opalane drewnem

Są to piece, do których należy wrzucać kawałki drewna, aby zostało wytworzone ciepło. W pomieszczeniu musi się znajdować komin, aby spaliny mogły przez niego ulatywać.

Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest fakt, że piece opalane drewnem bardzo szybko się nagrzewają, niekiedy znacznie szybciej niż modele elektryczne, natomiast z pewnością muszą one znajdować się daleko od palnych elementów wyposażenia sauny, na przykład drewnianych ław. Należy także zainstalować niepalne osłony na pięć oraz regularnie sprzątać palenisko.

Piece elektryczne

Osoby, które zdecydują się na montaż pieca elektrycznego, muszą pamiętać, że do sauny musi zostać doprowadzona instalacja elektryczna. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest fakt, że pieca elektrycznego do sauny nie trzeba sprzątać, a także kupować drewna po to, aby wytworzyć ciepło. Wystarczy odpowiednio go zaprogramować.

Na rynku dostępne są piece elektryczne z wbudowanym sterowaniem. Obsługa tego typu urządzenia przebiega przy pomocy kilku pokręteł. Dość popularne są również piece ze sterownikami zewnętrznymi, czyli panelem zewnętrznym. Jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla osób, które oprócz sterowania piecem, chcą na przykład sterować też dodatkowo oświetleniem lub wentylacją w saunie.

Piece do sauny od Koba-Sauna

Osoby, które szukają odpowiedniego pieca dla swojej sauny ogrodowej mogą zdecydować się na urządzenia od Koba-Sauna. W asortymencie firmy znajdują się piece do sauny popularnych producentów, między innymi Harvia. W ofercie znajdziesz przede wszystkim piece elektryczne zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i ze sterownikiem zewnętrznym.

Piec jest najważniejszym wyposażeniem sauny. To dzięki niemu można wytworzyć ciepło, które równomiernie rozchodzi się po całej saunie. Osoby, które zdecydują się na budowę własnej sauny, mogą postawić na piece opalane drewnem, elektryczne z wbudowanym sterownikiem lub też sterownikiem zewnętrznym. Szukając sprawdzonych pieców do sauny, warto zdecydować się na produkty od firmy Koba-Sauna.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka