poniedziałek, 4 stycznia 2021 16:32

Pierwsze dziecko w brzeskim powiecie urodziło się 2 stycznia o 19:57

Autor Mirosław Haładyj
Pierwsze dziecko w brzeskim powiecie urodziło się 2 stycznia o 19:57

Pierwszy malec urodzony w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym brzeskiego szpitalu 1 stycznia przyszedł na świat o 01:41. Następnego na świat przyszedł pierwszy mieszkaniec powiatu brzeskiego.

O godzinie 01:40 w nocy w pierwszym dniu nowego 2021 roku na świecie pojawił się mały Ksawery, syn Pani Karoliny z Falkowej (gmina Cieżkowice, powiat tarnowski). Chłopczyk ważył 3270 gramów i był pierwszym urodzonym w brzeskim szpitalu noworodkiem w nowym roku!  Z tej okazji dyrekcja szpitala, przygotowała dla szczęśliwej mamy i jej nowonarodzonego synka drobny podarunek w postaci wyprawki i gorących gratulacji wraz z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności, które przekazał Lekarz Kierujący Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Szczepan Bartkiewicz. Mama i chłopczyk czują się dobrze i zostali już wypisani do domu.

Pierwszym dzieckiem urodzonym w nowym roku w powiecie brzeskim był ważący 2950 gramów Zbigniew Tadeusz, który pojawił się na świecie 2 stycznia o godzinie 19:57. Syn Pani Moniki z Brzeska jest pierwszym mieszkańcem naszego powiatu urodzonym w Nowym Roku! Z tej okazji także Starosta Powiatu Brzeskiego przygotował upominek wraz z listem gratulacyjnym, który został wręczony mamie i Nowemu Mieszkańcowi Powiatu za pośrednictwem personelu oddziału.

Dla równowagi kolejnymi dziećmi urodzonymi w szpitalu są dwie dziewczynki, które w przyszły na świat w dniu dzisiejszym.

Wszystkim świeżo upieczonym rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dużo zdrowia, miłości i odkrywania nowych uroków wspólnego życia dla Nich i ich dzieci!

Fot. i inf.: SP ZOZ Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje