wtorek, 15 listopada 2022 10:54

Pijacki początek tygodnia na suskich drogach. Rekordzista miał 2 promile

Autor Patryk Trzaska
Pijacki początek tygodnia na suskich drogach. Rekordzista miał 2 promile

W ciągu minionej doby suscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Wśród nich znalazł się 42-latek, który wybrał się w podróż, mając dwa promile w organizmie. Za swoje zachowanie będą tłumaczyli się przed sądem, gdyż grozi im długi pobyt w więzieniu.

Wczoraj (14 listopada) po godzinie 7:30 w Śleszowicach, policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Badanie alkomatem siedzącego za kierownicą 33-latka wykazało ponad pół promila.

To ni był niestety koniec pijanych kierowców na jeden dzień, ponieważ już 30 minut później, inny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej w Jordanowie zatrzymał do kontroli subaru. Siedzący za kierownicą 46-latek nie dał lepszego przykładu mniej doświadczonym kierowcom. Podczas badania jego stanu trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 0,7 promila.

Do trzeciego zatrzymania doszło na drodze krajowej w kierunku Wadowic. Przed kierującego mazdą miało wbiec dzikie zwierzę i w efekcie kierowca uderzył w przydrożne barierki ochronne. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, którego wynik badania był dużo wyższy od poprzedników. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec województwa opolskiego, wsiadł za kierownicę, mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

inf. KPP Sucha Beskidzka

foto ilustracyjne - KMP Kraków

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka