poniedziałek, 4 kwietnia 2022 16:00

Pijany kierowca wjechał w dom. Groźny wypadek w powiecie tarnowskim

Autor Katarzyna Jamróz
Pijany kierowca wjechał w dom. Groźny wypadek w powiecie tarnowskim

Tuż przed północą kierowca osobowego audi dosłownie wbił się w dom przy drodze powiatowej w Woli Rzędzińskiej (pow. tarnowski). Na szczęście zarówno domownikom, jak i podróżującym nic się nie stało. Kierowca był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad jeden promil alkoholu.

Przed północą mieszkańców jednego z domów ustawionych przy drodze powiatowej obudził potężny huk. Okazało się, że kierowca osobowego samochodu uderzył w budynek niszcząc wiatrołap oraz ogrodzenie. Mieszkańcom domu na szczęście nic się nie stało. Zostały zawiadomione służby ratunkowe, które przyjechały na miejsce. Policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy ustalili, że kierowca osobowego audi, nie zapanował nad kierownicą swojego samochodu i z pełnym impetem uderzył w budynek mieszkalny. W samochodzie oprócz kierowcy jechał jeszcze pasażer. Obaj to mężczyźni w wieku 21 lat, mieszkańcy powiatu tarnowskiego. Badania trzeźwości wskazały, że obaj byli pijani. W wydychanym powietrzu mieli ponad 1 promil alkoholu. Z uwagi na brak możliwości stwierdzenia kto kierował pojazdem, trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań. Samochód został przetransportowany na parking, gdzie zostanie poddany oględzinom.

Kierowca będzie odpowiadał za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Dodatkowo zostanie wszczęte postępowanie za uszkodzenie ogrodzenia i domu. Jest to przestępstwo wnioskowe, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje