środa, 4 grudnia 2019 11:33

Piłkarze i hokeiści Cracovii będą mieli swoją paczkę

Autor Piotr Sajdak
Piłkarze i hokeiści Cracovii będą mieli swoją paczkę

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się Weekend Cudów – coroczny finał wyjątkowej akcji pomocy najuboższym, jaką jest Szlachetna Paczka. Po raz kolejny w ta szczytną inicjatywę włączą się obie sekcje Cracovii, najstarszego Klubu sportowego w Polsce.

Szlachetna Paczka to nowatorska akcja, której celem jest niesienie świątecznej pomocy potrzebującym. W jej ramach angażują się całe grupy społeczne - rodziny, szkoły, pracownicy firm i urzędów. Przygotowane przez uczestników paczki dostarczane są do magazynów Fundacji WIOSNA, skąd wolontariusze rozwożą je do potrzebujących. Całość inicjatywy poprzedzona jest długim i starannym procesem zbierania informacji o historii każdej z rodzin oraz jej potrzebach.

Akcja działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. To nie wyłącznie świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać dany obszar i osoby, których historia skłania nas do chęci pomoc


W tym roku gracze Pasów wsparli panią Halinę, która od 28 lat jest wdową i samotnie wychowuje trójkę wnuków, pozostawionych przez ich matkę. Najmłodszy z nich to Patryk, który kocha piłkę nożną. Zawodnicy Cracovii - zarówno sekcja piłkarska, jak i hokejowa – cieszą się, że po raz kolejny mogą włączyć się do akcji.

Inf. i Fot.: MKS Cracovia SSA

Kraków - najnowsze informacje