sobota, 29 kwietnia 2023 22:35

Po dantejskich scenach dojazd do krakowskiego zoo będzie łatwiejszy?

Autor Mirosław Haładyj
Po dantejskich scenach dojazd do krakowskiego zoo będzie łatwiejszy?

Od soboty, 29 kwietnia, na ulice powrócą linie sezonowe i rekreacyjne, które ułatwią weekendowy dojazd do ogrodu zoologicznego i Ojcowa. Tak jak to było w ubiegłych latach, będą one uruchamiane w zależności od prognozy pogody.

W niedzielę (23 kwietnia) wielu krakowian postanowiło odwiedzić ogród zoologiczny. Jak informuje profil Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK na przystanku linii 734 (trasa do i z ogrodu zoologicznego) można było zaobserwować dziś iście "dantejskie sceny".

– Dantejskie sceny na linii 734 do zoo. Miasto dało plamę na całej linii. Autobusy nie były dziś w stanie pomieścić pasażerów, dziesiątki osób zostawały na przystankach

– relacjonowali twórcy profilu.

Dantejskie sceny w krakowskim autobusie. "Miasto dało plamę na całej linii"

Magistrat poinformował, że od soboty (29 kwietnia) na ulice powrócą linie sezonowe i rekreacyjne, które ułatwią weekendowy dojazd do ogrodu zoologicznego.

Linie do ogrodu zoologicznego:

  • nr 134 – jest zawieszona w związku z przebudową ul. Królowej Jadwigi, w zamian kursuje linia nr 734
  • nr 434 – zostanie uruchomiona linia sezonowa na trasie: „Baba Jaga” – al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – „Zoo”
  • Linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 10.00-18.00 co 15 minut
  • nr 734 – częstotliwość kursowania w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 9.00-18.00 nadal będzie zwiększona do 15 minut.

Linia do Ojcowa:

  • nr LR0 – zostanie uruchomiona linia rekreacyjna na trasie: „Os. Podwawelskie” – rondo Grunwaldzkie, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Armii Krajowej, rondo Ofiar Katynia, ul. Jasnogórska, Szyce, Biały Kościół, Czajowice, Sąspów, Ojców – „Ojców Zamek”
  • Linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 8.00-19.00 co ok. 35 minut
  • Linia będzie zatrzymywać się na przystankach: „Os. Podwawelskie”, „Rondo Grunwaldzkie”, „Jubilat”, „Muzeum Narodowe”, „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia”, „Szyce Wesoła” n/ż, „Biały Kościół Dolina Kluczwody” n/ż, „Biały Kościół” n/ż, „Czajowice” n/ż, „Ojców Złota Góra”, „Ojców Zamek”
  • Do obsługi wybranych kursów będą kierowane autobusy z przyczepami na rowery (załadunek i rozładunek rowerów będzie możliwy tylko na przystankach początkowych i końcowych).

Dodatkowe kursy linii nr 734 oraz wszystkie kursy linii nr 434 i LR0 będą uruchamiane w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek publikowany będzie komunikat informujący o funkcjonowaniu linii w ciągu najbliższego weekendu.

Inf.: FB, UMK

Czytaj również:

Dantejskie sceny w krakowskim autobusie. “Miasto dało plamę na całej linii”
W niedzielę (23 kwietnia) wielu krakowian postanowiło odwiedzić ogród zoologiczny. Jak informuje profil Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK na przystanku linii 734 (trasa do i z ogrodu zoologicznego) można było zaobserwować dziś iście “dantejskie sceny”. Słoneczna pogoda zachęciła w niedzielę wie…

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka