wtorek, 25 stycznia 2022 11:26

Po dziewięciu miesiącach koniec remontu. Od piątku ul. Kostaneckiego zostanie przywrócona do ruchu

Autor Mirosław Haładyj
Po dziewięciu miesiącach koniec remontu. Od piątku ul. Kostaneckiego zostanie przywrócona do ruchu

Od piątku, 28 stycznia od godz. 7:00 przywrócony zostanie docelowy ruch na ul. Kostaneckiego. Oznacza to, że zakończyła się kompleksowa przebudowa jednej z ulic dojazdowych do placówek szpitalnych w Prokocimiu.

Przypomnijmy: roboty związane z przebudową ul. Kostaneckiego na odcinku od ul. Wielickiej do ul. Medycznej trwały od marca zeszłego roku. W ramach zadania, zostały wymienione instalacje podziemne, przebudowane chodniki, a po stronie zachodniej powstała ścieżka rowerowa. Pas drogi został poszerzony, by umożliwić powstanie drogi dla karetek i komunikacji autobusowej. Ułożono nową nawierzchnię asfaltową, a wszystkie przejścia dla pieszych zyskały specjalne oświetlenie w celu poprawy bezpieczeństwa. W ramach zadania przewidziano też nasadzenia: ponad 3 tys. krzewów róż oraz łącznie 30 drzew. Wykonawcą zadania była firma Colas Polska Sp. z o.o. Wartość kontraktu to niecałe 6 mln zł.

Przebudowa ul. Kostaneckiego to pierwszy z etapów modernizacji układu drogowego w Prokocimiu w rejonie placówek szpitalnych. Latem ubiegłego roku rozpoczęło się drugie z zadań – rozbudowa ulic Jakubowskiego i dr Marii Orwid. Przez pierwsze miesiące wykonawca – firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. – prowadził roboty przekładkowe w pasie zieleni i na chodniku. W lutym rozpocznie prace z zajęciem części jezdni, co spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Będziemy o nich informować w odrębnym komunikacie.

Ten etap modernizacji dróg dojazdowych do placówek szpitalnych ma się zakończyć w II połowie tego roku. W ramach inwestycji powstaną trzy ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana zostanie kwestia parkowania, przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. dr Marii Orwid z ul. Wielicką wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum. Powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów. Koszt zadania to około 10,3 mln zł.

Fot. i inf.: UM Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje