piątek, 15 lipca 2022 10:34

Po pijaku postanowił zabrać rodzinę na zakupy. W aucie były dzieci

Autor Patryk Trzaska
Po pijaku postanowił zabrać rodzinę na zakupy. W aucie były dzieci

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 36 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna mając w organizmie blisko promil alkoholu postanowił zabrać rodzinę na zakupy do jednej z oświęcimskich galerii handlowych.

Policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Północnej Obwodnicy Oświęcimia. W pewnym momencie na ulicy Paderewskiego do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Fiat. Zastrzeżenie mundurowych wzbudził styl jazdy kierowcy. Spostrzeżenie policjantów potwierdziło się, gdy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach pojazdu. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu. W związku z tym został on zatrzymany.

Pojazdem oprócz mężczyzny podróżowała jego żona zatrzymanego oraz dwoje trzyletnich dzieci. Okazało się, że kobieta posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

inf./fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje