poniedziałek, 6 lutego 2023 14:00

Pokłóciła się z mężem i postanowiła wracać do domu torowiskiem. Była pod wpływem alkoholu

Autor Katarzyna Jamróz
Pokłóciła się z mężem i postanowiła wracać do domu torowiskiem. Była pod wpływem alkoholu

Zakopiańscy policjanci prawdopodobnie uratowali życie i zdrowie 42-letniej turystce, która po kłótni z mężem postanowiła wrócić do domu torowiskiem. Jak poinformowała policja, kobieta była pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek (6 lutego) około godziny 5 nad ranem, oficer dyżurny wysłał policyjną załogę w rejon osiedla Spyrkówka w Zakopanem, gdzie obecnie znajduje się tymczasowy dworzec kolejowy.

– O potrzebnej interwencji policję powiadomili pracownicy ochrony, którzy zauważyli kobietę biegającą po torach stacji. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Po chwili zauważyli kobietę, która szła torowiskiem w stronę Poronina. Kiedy policjanci podeszli do niej, okazało się, że nic jej nie jest i z rozbrajającą szczerością ta odpowiedziała im, że wraca do domu. Kobieta tłumaczyła, że pokłóciła się z mężem i nie zamierza dłużej zostać w Zakopanem. Dało się zauważyć, że jest pod wpływem alkoholu

– relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy KPP w Zakopanem.

Policjanci zabrali kobietę z torowiska, a po ustaleniu jej miejsca zakwaterowania, przekazali ją pod opiekę trzeźwej osoby. Tym razem pomoc przyszła na czas, turystce z woj. śląskiego groziło niebezpieczeństwo potrącenia przez nadjeżdżający pociąg lub poważne wychłodzenie organizmu.

Inf./Fot. KPP w Zakopanem

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka