piątek, 18 lutego 2022 06:41

Pobili go przed klubem. Po 2 tygodniach policji udało się ich złapać

Autor Mirosław Haładyj
Pobili go przed klubem. Po 2 tygodniach policji udało się ich złapać

Trzech młodych mężczyzn pobiło przed jednym z krakowskich klubów 28-latka. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

27 stycznia do Komisariatu Policji I w Krakowie przyszedł 28-letni mężczyzna, który zgłosił policjantom, że tego samego dnia w godzinach nocnych został pobity przed jednym z klubów działających w rejonie Rynku Głównego przez nieznane mu osoby.

Policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie wszczęli dochodzenie w tej sprawie i rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia oraz poszukiwanie sprawców, którzy pobili pokrzywdzonego. W toku dochodzenia kryminalni z krakowskiej jedynki wytypowali trzech mężczyzn, których podejrzewali o napaść na 28-latka.  
15 lutego policjanci udali się pod adresy, gdzie mieli zamieszkiwać wytypowani sprawcy. Funkcjonariusze w różnych miejscach na terenie Krakowa zatrzymali 18, 19 i 20-latka, którzy zostali przewiezieni do komisariatu przy ulicy Szerokiej.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu (art. 158 § 1 kk oraz art. 157 § 1 kk), za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje