piątek, 14 lipca 2023 08:59

Pod nieobecność właścicieli zamieszkał w ich domu. Sowicie zastawiony barek też opróżnił...

Autor Norbert Kwiatkowski
Pod nieobecność właścicieli zamieszkał w ich domu. Sowicie zastawiony barek też opróżnił...

32-letni mieszkaniec Krakowa czuł ten luz. I to aż za bardzo, ponieważ teraz czekają go poważne konsekwencję. Mężczyzna  korzystając z nieobecności właścicieli posesji w Zabierzowie, pomieszkiwał tam przez kilka dni.

Do całej historii miało dojść w minionym tygodniu. Policjanci z Zabierzowa otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w powiecie krakowskim. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali właścicieli obiektu, którzy oświadczyli, że po kilkudniowej nieobecności przyjechali na teren swojej niezamieszkałej posesji, gdzie ujawnili uszkodzone tylne drzwi wejściowe do budynku. Gdy weszli do środka zastali nieznanego im mężczyznę, który na ich widok przestraszył się i oznajmił, że wynajął tu pokój, po czym zerwał się, zabierając swoje rzeczy i uciekł.

Co więcej, podczas swojej "niezapowiedzianej wizyty" również nie próżnował. Okazało się bowiem, że 32-latek w czasie swojego nielegalnego pobytu opróżnił barek, wypijając 7 butelek różnego rodzaju alkoholu. Starty oszacowano na kwotę 1400 złotych.

Jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. 32-latek był pod wpływem alkoholu, miał 0,9 promila. Następnie został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, 32-latek w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Prądnik Biały usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia zabytkowego obiektu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Foto: policja.pl/zdjęcie poglądowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka