poniedziałek, 6 listopada 2023 07:00

Podczas postoju usłyszał dziwne odgłosy w naczepie. Kiedy ją otworzył, wezwał policję

Autor Katarzyna Jamróz
Podczas postoju usłyszał dziwne odgłosy w naczepie. Kiedy ją otworzył, wezwał policję

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przejęli nielegalnych migrantów z Bangladeszu, ujawnionych na terenie powiatu krakowskiego. Okazało się, że mężczyźni ukryli się w naczepie tira, którego kierowca podróżował z Grecji, przewożąc folię spożywczą.

W piątek (2 listopada) kierowca tira w trakcie postoju na parkingu przy autostradzie pod Krakowem usłyszał odgłosy w naczepie. Kiedy ją otworzył, ujawnił wewnątrz dwóch mężczyzn o śniadej cerze, w wieku około 30 lat. Podejrzewając, że są to nielegalni migranci, którzy pod jego nieuwagę weszli do środka, powiadomił o tym fakcie będących na miejscu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy w tym czasie pełnili tam służbę.

Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów

Kolejno, zgodnie z właściwością, powiadomieni zostali policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie, którzy po przybyciu na miejsce, przejęli nielegalnych pasażerów i przeprowadzili dalsze czynności z ich udziałem. Mundurowi ustalili, że najprawdopodobniej są to obywatele Bangladeszu. Migranci nie mieli jednak przy sobie żadnych dokumentów, a jedynie plecaki z odzieżą i osobistymi rzeczami. Nie było też możliwości porozumienia się z nimi ze względu na barierę językową, posługiwali się wyłącznie językiem ojczystym.

O fakcie ujawnienia nielegalnych „pasażerów na gapę” policjanci powiadomili funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie, którzy przejęli migrantów celem przeprowadzenia dalszych czynności z ich udziałem. Samochód ciężarowy przewoził z Grecji do Polski folię spożywczą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalni pasażerowie najprawdopodobniej ukryli się w naczepie, będąc już na terytorium Polski i mogli tam spędzić około 2 godzin.

Inf./Fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka