piątek, 25 września 2020 10:15

Podhale. Koronawirus szaleje w szkołach. Wiemy, gdzie są ogniska

Autor Emilia Gara
Podhale. Koronawirus szaleje w szkołach. Wiemy, gdzie są ogniska

Sześć ognisk zakażeń znajduję się w tatrzańskich szkołach. Sytuacja jest dynamiczna i wciąż się rozwija. Na kwarantannie przebywa kilkadziesiąt osób. Nowe ogniska powstały w Szkole Podstawowej w Rzepiskach i Gliczarowie Górnym.

Nowe ognisko zakażeń powstało w Szkole Podstawowej w Rzepiskach. Zakażone są dwie osoby. Kwarantanną objęto 66 osób. Nie wiadomo ile osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Kolejnym nowym ogniskiem jest Szkoła w Gliczarowie Górnym, w którym potwierdzono 3 przypadki zakażenia.

Sytuacja została ustabilizowana w Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnej Górze. Zakażonych jest 5 osób, a 3 przebywają w izolacji. Hospitalizacji wymagały dwie osoby. Odnotowano również 3 ozdrowieńców.

Sytuacja rozwija się w Szkole nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem. Liczba zakażonych osób wynosi 2. Dwie osoby przebywają w izolacji. Kwarantanna objęto 71 osób.

W Zespole Szkół Artystycznych w Zakopanem potwierdzono 3 przypadki zakażenia wśród nauczycieli. Wszyscy trzej są w izolacji. Kwarantanna objęto jeszcze 4 osoby.

W Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Białce Tatrzańskiej sytuacja jest rozwojowa. Dotychczas zakażenie potwierdzono u 2 uczniów i 1 nauczyciela. W izolacji przebywają 2 osoby, a kwarantanną objęto 8 osób.

Po wykryciu zakażenia w szkole, kwarantanną lub nadzorem sanitarnym zostaje objęta stosunkowo mała ilość uczniów, a każdego dnia w powiecie tatrzańskim rośnie liczba przypadków rozproszonych.

Fot.: Pixabay

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka