wtorek, 11 stycznia 2022 12:20

Podhale: Sezon narciarski oficjalnie ruszył!

Autor Edyta Sowa
Podhale: Sezon narciarski oficjalnie ruszył!

Oficjalnie został otwarty sezon narciarski. W minioną sobotę (8.01) na stoku Witów-Ski odbyła się uroczysta inauguracja okresu, na którzy miłośnicy nart czekają cały rok.

Rozpoczynamy sezon zimowy! Życzę amatorom śnieżnych sportów i wszystkim odwiedzjącym nasz region – wspaniałego zimowego wypoczynku, a branży turystycznej – udanego sezonu!

mówiła Iwona Gibas z zarządu województwa

Było mroźnie, gwarno i wesoło. Grała góralska kapela, można było raczyć się regionalnymi specjałami. Witów - Ski to jeden z bardziej znanych ośrodków narciarskich na Podhalu, o innych możecie usłyszeć przez cały sezon zimowy w TV. Podczas otwarcia Bartek Koszarek-Benkowy góral z Bukowiny Tatrzańskiej, zachęcał do oglądania "ŚLIZG-u" - przewodnika dla każdego, kto poszukuje ciekawych atrakcji i pomysłów na zimową aktywność w Małopolsce. Premierowy odcinek Magazynu został wyemitowany 6 grudnia 2021, a kolejne będzie można oglądać w każdy czwartek stycznia i lutego o godz. 17.05 TVP3 Kraków. "Ślizg" powstaje we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną (MOT) i Województwem Małopolskim. W regionie jest ponad 150 kilometrów tras narciarskich zróżnicowanych pod względem trudności, i ok. blisko 60 stacji i ośrodków narciarskich, oferujących najróżniejsze atrakcje zarówno dla amatorów jak i zaprawionych narciarzy.

foto. malopolska.pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka