poniedziałek, 4 lipca 2022 07:54

Podpowiadamy, co postawić na komodę w salonie

Autor Artykuł sponsorowany
Podpowiadamy, co postawić na komodę w salonie

Jest mnóstwo ciekawych ozdób komody. Praktycznie w każdym domu znaleźć można jakąś półkę, pełną porcelanowych laleczek, kwiatów i innych drobnych ozdób. Dekoracje na komodę zazwyczaj stanowią różnego rodzaju pamiątki. Mogą być tam też zdjęcia rodzinne oraz inne akcesoria. Warto pamiętać jednak, że ozdoby na komodzie powinny być tylko elementem wystroju. Zbyt dużo przedmiotów spowoduje zagracenie tego miejsca.

Wielofunkcyjność komód

Komody do salonów są wielofunkcyjne. Posiadają często kilka szuflad, w których pomieścić można najważniejsze drobiazgi i przedmioty. Dzięki temu łatwo utrzymać porządek i ukryć przedmioty, które niekoniecznie muszą leżeć na widoku. Jednocześnie jednak komoda posiada płaską górę, która może funkcjonować jak półka na różne ozdoby. Warto zastanowić się, co na nią położyć. Powinno to być coś, co będzie uzupełniało aranżację salonu, ewentualnie stanowiło jego jakiś wyraźniejszy akcent. Z pewnością nie powinny znajdować się tam przypadkowe przedmioty. Warto też postawić na kilka większych ozdób, zamiast wielu małych, z tego powodu, że będzie to dużo wygodniejsze przy sprzątaniu.

Zielone kwiaty na komodzie

Zielone rośliny działają kojąco na umysł i nerwy. Ułatwiają wyciszanie. Są też doskonałym dodatkiem praktycznie w każdym wystroju. Aranżacje salonu często wprowadzają zieleń w postaci roślin w celu ożywienia pomieszczenia i nadania mu bardziej przytulnego, ciepłego charakteru. Oczywiście, wybrać można także kwiaty sztuczne. Będą one zastępować te prawdziwe, jednak nigdy nie dadzą tak mocnego efektu. Z drugiej strony jednak wymagają mniej wysiłku przy pielęgnacji i pracy.

Zdjęcia i pamiątki z wakacji

Osoby, które dużo podróżują i pielęgnują stosunki z całą rodziną, mogą postawić na zdjęcia. Pamiątki z wyjazdów oraz wspólne zdjęcia rodzinne nie tylko stanowią ciekawą i oryginalną ozdobę, ale także umożliwiają nawiązanie rozmowy na temat ostatnich wojaży i pochwalenia się miejscami, które się zwiedziło. Przy zdjęciach rodzinnych zawsze można poopowiadać, co słychać u bliskich. Tego typu zdjęcia będą również źródłem dobrych emocji i ciepła rodzinnego.

Stojące akcesoria do pokoju

Na wielu stronach internetowych, jak na przykład AboutDecor, znaleźć można także inne ciekawe akcesoria, które mogą sobie znaleźć miejsce na komodzie. Warto jednak zrezygnować z małych figurek i słoników, a postawić na jedną, inspirującą i większą rzeźbę. Będzie ona stanowiła bardziej wyrazisty akcent, a także ułatwi sprzątanie. Nie spowoduje też poczucia zagracenia, co jest częste przy małych figurkach.

Nie tylko dekoracje na komodę

Dekoracja komody nie polega jedynie na kładzeniu jakiś ciekawych ozdób na jej górę. Równie istotnym elementem ozdobnym mogą być gałki i uchwyty do szuflad. Ich staranne wykończenie często stanowi równie duży wkład w wystrój pomieszczenia, co ciekawe ozdoby położone na górę komody. Choć wydaje się, że to niewielkie elementy, mogą znacząco odmienić oblicze salonu i nadać mu zupełnie nowy wyraz.

Ozdabianie komody w salonie to ważny punkt aranżacji

Odpowiednie ozdobienie komody może być bardzo istotnym elementem wystroju. Szczególnie, gdy stawia się na większe i bardziej wyraziste dekoracje. Będą one stanowiły istotny akcent w aranżacji salonu, a jednocześnie mogą odświeżyć wygląd całego pomieszczenia.

Z tego powodu warto przyłożyć się do ozdabiania komody. I zrobić to z rozmysłem i zastanowieniem, aby potencjalne ozdoby faktycznie pasowały do stylu, w jakim salon został umeblowany i udekorowany.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje