piątek, 5 stycznia 2024 07:49

Podsumowanie KSW 89! Kto wygrał, a kto stracił?

Autor Artykuł sponsorowany
Podsumowanie KSW 89! Kto wygrał, a kto stracił?

Za nami jedna z najciekawszych gal KSW w kończącym się 2023 roku. W historycznym starciu o trzeci pas mistrzowski Salahdine Parnasse przegrał z Adrianem Bartosińskim. Oprócz tego Piotr Pawlak wygrał z Michałem Materlą, ale na jego drodze może pojawić się stary dobry znajomy, czyli Damian Janikowski. Zapraszamy na podsumowanie KSW 89!

Janikowski wielkim wygranym?

Starcie Damiana Janikowskiego z Tomaszem Romanowskim być może nie było aż tak medialnie wypromowane jak walki o pasy mistrzowskie, jednak było jednym z najciekawszych zestawień całej gali. To właśnie w tej walce kibice dostali najwięcej krwi, a także niesamowitych emocji. Pierwsza runda tego pojedynku zakończyła się zwycięstwem ze strony Tomasza Romanowskiego, który wykorzystał swoje stójkowe argumenty i wydawało się, że KSW typy na jego wygraną były dobrym wyborem.

Statystyki – Romanowski:

·         Tomasz Romanowski zwyciężył w 18 z 29 zawodowych pojedynków.

·         Tomasz Romanowski ma na koncie 2 porażki z rzędu.

·         Zawodnik ze Stargardu aż 15 walk zakończył na pełnym dystansie.

·         Romanowski przed rozpoczęciem ostatniego pojedynku na KSW 89 był numerem 2 w rankingu.

W kolejnych rundach lepszy był już Damian Janikowski. Wykorzystał on swoją przewagę w parterze, a także całkowicie zdominował Tommy’ego. Zawodnik ze Szczecina został tak mocno rozbity, że potrzebna była solidna interwencja medyków, aby zatamować krwawienie. Ostatecznie walka pomiędzy tymi zawodnikami zakończyła się na pełnym dystansie i wygrał Janikowski. Tym samym były olimpijczyk awansował z 6. na 2. pozycją w rankingu i niewykluczone, że jego kolejnym starciem będzie walka o pas mistrzowski z Piotrem Pawlakiem. KSW typy zapewne będą faworyzować mistrza, jednak Janikowski pokazał, że nie można go skreślać.


Statystyki – Janikowski:

·         Damian Janikowski przystępował do walki z Tomaszem Romanowskim jako numer 6 rankingu.

·         Damian Janikowski zwyciężył w 10 z 15 zawodowych walk.

·         Najwięcej wygranych tego zawodnika miało miejsce przez nokaut lub techniczny nokaut.

·         Tylko 5 z 15 walk Damiana Janikowskiego zakończyło się na pełnym dystansie.

Przegrał walkę, lecz wygrał uznanie w oczach kibiców?

Największym zainteresowaniem podczas gali KSW 89 cieszyło się starcie o historyczne 3 pasy mistrzowskie, które mógł zgarnąć Salahdine Parnasse. Francuz zdecydował się wejść do kategorii, w której nigdy wcześniej nie walczył, aby dokonać historycznej sztuki. Na jego drodze do napisania historii stanął reprezentant Polski, czyli Adrian Bartosiński, który do tej pory zwyciężył we wszystkich walkach w zawodowej karierze.

Przed startem tej rywalizacji część ekspertów zwracała uwagę na różnicę w wadze obu tych fighterów, a inni jeszcze spodziewali się szybkiego końca w typach na KSW. Ostatecznie jednak była to walka, która potoczyła się na pełnym dystansie i od samego początku do końca była niezwykle wyrównana. Najlepiej świadczy o tym fakt, że aktualny mistrz tej kategorii wagowej, czyli Adrian Bartosiński, był regularnie zmuszony do klinczowania, aby przetrwać w klatce. Po reprezentancie Polski było widać, że z każdą minutą traci więcej sił i wybrał taką metodę do przetrwania. Nie spodobało się to jednak kibicom, którzy oczekiwali zdecydowanie lepszego widowiska, a także bardziej otwartego pojedynku.

Salahdine Parnasse pomimo tego, że przegrał to starcie, to jednak zyskał wielkie uznanie w oczach kibiców. Francuz wszedł do zdecydowanie wyższej kategorii wagowej, a pomimo tego poradził sobie bardzo dobrze. Tak naprawdę w tym starciu był tylko jeden moment, w którym mógł czuć się realnie zagrożonym po jednym z celnych ciosów reprezentanta Polski. Sam fakt, że przed werdyktem trudno było ocenić, kto wygrał ten pojedynek wskazuje na to, że Parnasse zaprezentował się znakomicie. Kibice docenili trudy reprezentanta Francji, co widać w komentarzach po tym pojedynku.

Co wydarzy się na kolejnych galach KSW?

Przed nami niezwykle ciekawe tygodnie i miesiące w ramach organizacji KSW. Nie tak dawno została zapowiedziana hitowa walka 2 legend polskich sportów walki, w których zmierzy się Tomasz Adamek i Mamed Khalidov. Walka pomiędzy tymi zawodnikami odbędzie się na zasadach boksu, a KSW typy będą dostępne do obstawiania.

Fani prawdziwego MMA bardziej jednak czekają na kolejne zestawienia w poszczególnych kategoriach. Interesująco robi się szczególnie w przypadku wagi półśredniej, gdzie aktualnym mistrzem jest Piotr Pawlak. Zawodnik z Łodzi wygrał swoje ostatnie starcie o pas mistrzowski, w którym rywalizował z Michałem Materlą. Być może jego kolejnym przeciwnikiem będzie rywal, z którym już raz udało mu się zwyciężyć, czyli Damian Janikowski. Olimpijski medalista wygrał swój ostatni pojedynek z Tomaszem Romanowskim, dzięki czemu awansował z 6. na 2. pozycję w rankingu. Biorąc pod uwagę progres, jaki zaliczył Damian Janikowski, w ostatnich walkach można się tutaj spodziewać bardzo ciekawego zestawienia. Szczególnie, że jego ostatnie starcie z Tomaszem Romanowskim pokazało, że potrafi radzić sobie zarówno w stójce, jak również w parterze.

Faworytem takiego starcia byłby aktualny mistrz, jednak niewykluczone, że Damian sprawiłby niespodziankę. Podobnie przecież wyglądały kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie na jego ostatni pojedynek z Tomaszem Romanowskim. Większe szanse na zwycięstwo miał zawodnik ze Szczecina, który ostatecznie został zdominowany na przestrzeni 3 rund.

Olbrzymią zagadką są również kolejne kroki i włodarzy federacji dotyczące potencjalnego zestawienia z udziałem Salahdine Parnasse’a. Nie jest już żadną tajemnicą, że w 2024 roku odbędzie się gala federacji KSW w Paryżu. Wstępnie mówiło się, że właśnie w tym miejscu zobaczymy planowane starcie pomiędzy Marianem Ziółkowskim, który wraca po kontuzji więzadeł krzyżowych, a także Francuzem. Po tym, co jednak wydarzyło się na ostatniej gali KSW – Francuz zażądał rewanżu w starciu z Adrianem Bartosińskim. Przypomnijmy, że poprzedni pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami odbył się w kategorii Bartosa, który ostatecznie wygrał, lecz wiele fanów KSW miało wiele zarzutów do reprezentanta Polski, który jedynie klinczował swojego rywala i kilka razy udało mu się wyprowadzić celny cios. Francuz jednak z każdą minutą tamtego starcia prezentował się coraz lepiej, dlatego też taki rewanż jeszcze w Paryżu mógłby być wielkim wydarzeniem dla KSW.

Sprawdź najnowsze artykuły z kategorii rozrywkowej na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) - @Mati_N95

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka