sobota, 8 stycznia 2022 10:49

Poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Z pomocą natychmiast ruszyli policjanci

Autor Głos 24
Poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Z pomocą natychmiast ruszyli policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie (powiat wadowicki) uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki policjantom andrychowianin szybko trafił pod opiekę specjalistów.

W sylwestra na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Zanim zakończył rozmowę dyspozytorowi udało się ustalić, że znajduje się on na terenie Andrychowa. Powiadomiony o sytuacji dyżurny andrychowskiego komisariatu natychmiast podjął działania, które pozwoliły na ustalenie danych mężczyzny oraz miejsca, gdzie może się znajdować. Z ustaleń wynikało, że ma przebywać w rejonie ul. Wyzwolenia, gdzie niezwłocznie zostali skierowani policjanci Rewiru Dzielnicowych.

Podczas przeszukiwania terenu, w rejonie lasu funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Mundurowi od razu przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wówczas mężczyzna odzyskał świadomość. Dzięki szybkiej reakcji policjantów 35-latek w porę otrzymał pomoc i trafił pod opiekę lekarzy.

Jak wynikało z dalszych ustaleń, andrychowianin zdecydował się na taki krok, z uwagi na nawarstwienie się różnego rodzaju problemów w jego życiu.

– Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami

– radzą policjanci i dodają:

– Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi  powiatowe centra  pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Inf.: małopolska policja

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje