niedziela, 27 sierpnia 2023 08:13

Pokrzywdzony oszacował straty na kilka tysięcy złotych. Sprawcą okazał się obywatel Gruzji

Autor Patryk Trzaska
Pokrzywdzony oszacował straty na kilka tysięcy złotych. Sprawcą okazał się obywatel Gruzji

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, ustalili i zatrzymali 41-letniego złodzieja rowerów. Jednocześnie policja poszukuje właściciela, znalezionego w trakcie zatrzymania, jednośladu.

Do kradzieży 5 sierpnia w Niepołomicach w powiecie wielickim. Sprawca, przecinając zabezpieczenia, przywłaszczył sonie rower.

Wartość strat oszacowano kwotę 2500 zł. Kryminalni z Wieliczki oraz Niepołomic przystąpili do działań, m.in. zabezpieczając nagrania z monitoringów. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem roweru, którym okazał się być 41-letni obywatel Gruzji.

Policjanci zatrzymali go, a zatrzymany przyznał, że ukradł rower i jeszcze tego samego dnia sprzedał go przypadkowo napotkanym osobom. Policjanci ujawnili przy 41-latku inny rower, który również może pochodzić z kradzieży.

Policja poszukuje osoby, która mogła utracić rower. Jednoślad został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Niepołomic. Obywatel Gruzji usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

inf./fot. Małopolska Policja

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka