sobota, 5 listopada 2022 21:22

Child Alert odwołany! Poszukiwana dziewczynka została odnaleziona. Jest cała i zdrowa

Autor Katarzyna Jamróz
Child Alert odwołany! Poszukiwana dziewczynka została odnaleziona. Jest cała i zdrowa

Poszukiwana 5-letnia dziewczynka z Oświęcimia została odnaleziona. Pojazd w którym znajdowała się Mia został zatrzymany w Danii przez duńskich funkcjonariuszy. Poszukiwany mężczyzna jest już w rękach policji.

Przypomnijmy, że w sobotę (5 listopada) po godzinie 17:00 w jednym z mieszkań w Oświęcimiu odnaleziono zwłoki 26-letniej kobiety. Policja poszukiwała partnera 26-latki oraz jej 5-letniej córeczki. Ojciec dziewczynki jest podejrzany o zabójstwo swojej partnerki. Mężczyzna jest obywatelem Norwegii.

Obrażenia na ciele kobiety – rany cięte, mogły świadczyć o tym, że doszło do zabójstwa.

W związku z podejrzeniem, że ze śmiercią kobiety mógł mieć związek jej partner – 25 – letni obywatel Norwegii, na terenie Polski oraz Europy zostały wszczęte jego poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się dziecko pary w związku z tym ogłoszony został również Child Alert.

Jeszcze tej samej nocy duńscy policjanci na autostradzie w Kopenhadze (Dania) do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen Up. Za jego kierownicą znajdował się poszukiwany 25-latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała pięcioletnia córka.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do jednostki Policji w Kopenhadze. Dziecko, całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę duńskich służb socjalnych.

Wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie europejskiego nakazu aresztowania.

Aktualnie śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa 26-latki.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Zabita 26-letnia matka, policja szuka dziecka. Trwa obława
Jak informuje portal Oświęcim112.pl, w sobotę (5 listopada) w jednym z mieszkań w Oświęcimiu odnaleziono ciało 26-letniej kobiety. Niewykluczone, że doszło do morderstwa.
Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje