piątek, 9 lutego 2024 07:52

Policjanci weszli do 15 mieszkań na terenie Krakowa. Zatrzymano 10 mężczyzn i 3 kobiety

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci weszli do 15 mieszkań na terenie Krakowa. Zatrzymano 10 mężczyzn i 3 kobiety

Policjanci z Krakowa wspólnie z mundurowymi Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zatrzymali 13 osób podejrzanych o rozprowadzanie środków odurzających. Podejrzanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kilku wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, we współpracy z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili udaną akcję 31 stycznia bieżącego roku, mającą na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Wspólna operacja objęła 15 mieszkań w różnych dzielnicach Krakowa.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału do walki Przeciwko Życiu i Zdrowiu, Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, we współpracy z Prokuraturą Rejonową Kraków Nowa Huta, podjęli się materiałów operacyjnych i procesowych, prowadząc śledztwo w sprawie rozprowadzania substancji odurzających.

W trakcie przeszukań 15 miejsc zamieszkania oraz pojazdów należących do zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli imponującą ilość narkotyków, w tym 1495 gramów mefedronu, 214 gramów marihuany oraz 0,2 grama 2-CB. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na znaczne kwoty.

W skoordynowanej akcji wykorzystano specjalnie wyszkolone psy z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego do wykrywania narkotyków, co znacząco przyspieszyło proces przeszukań. W rezultacie działań, 10 mężczyzn i 3 kobiety w wieku od 31 do 45 lat zostało zatrzymanych. Wszystkim postawiono zarzuty związane z rozprowadzaniem środków odurzających, takich jak amfetamina, mefedron oraz ecstasy.

Po wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 4 podejrzanych, natomiast wobec pozostałych zastosowano środki wolnościowe, takie jak dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Zatrzymanym grozi teraz kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności, zależnie od stopnia ich zaangażowania w przestępczość narkotykową.

Ta udana operacja to kolejny krok policji w walce z przestępczością narkotykową w Krakowie.

Inf.: KMP

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka