poniedziałek, 5 października 2020 09:38

Koronawirus na Politechnice Krakowskiej i AGH. Jest nowe ognisko!

Autor Marzena Gitler
Koronawirus na Politechnice Krakowskiej i AGH. Jest nowe ognisko!

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dziś w akademiku Politechniki Krakowskiej. To nie jedyna uczelnia, której studenci są zakażeni.

Jak informuje rzecznik prasowy uczelni Małgorzata Syrda-Śliwa, zakażenie potwierdzono u czterech osób w DS przy Bydgoskiej. W związku z tym nie dobyły się zaplanowane na dziś pierwsze zajęcia stacjonarne. Studentów z drogi na uczelnię, w specjalnym komunikacie wysłanym drogą elektroniczną, zawrócono do domów.

Uczelnia wszczęła już odpowiednie procedury, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Według obowiązujących wytycznych w przypadku wykrycia koronawirusa lub konieczności odbycia kwarantanny osoby te zostaną zakwaterowane w DS B-1 przy ul Bydgoskiej lub w DS przy ul. Skarżyńskiego. Studenci trafią do pojedynczych pokoi z łazienką i aneksem kuchennym. Będą też mieli zagwarantowany dostęp do Internetu. Administracja OSPK ma zapewnić im zaspokojenie potrzeb życiowych.

Politechnika to nie jedyna krakowska uczelnia, która zmaga się z zkażeniami u studentów. Zakażenie koronawirusem w Akademii Górniczo Hutniczej potwierdziła rzecznik uczelni Anna Żmuda-Muszyńska. Chodzi o kilkunastu studentów mieszkajacych w akademikach. W każdym z domów sa przygotowane specjalne izolatoria i tam przebywają obecnie osoby, u których wykryto zakażenie.  

Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna na uczelniach? WSSE w Krakowie informuje, że już 2 października potwierdzono 10 przypadków zakażenia w akademikach, 3 października było ich już 28, a dziś jest już 32.

foto: Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej

Kraków

Kraków - najnowsze informacje