środa, 27 października 2021 13:30

Najlepsi snajperzy w Bundeslidze

Autor Artykuł sponsorowany
Najlepsi snajperzy w Bundeslidze

Bundesliga została założona w 1963 roku, od tego czasu jest domem dla najlepszych napastników. W tym artykule przedstawimy listę najlepszych strzelców w historii, grających na niemieckich boiskach. Liderem jest oczywiście Gerd Muller, który posiada status najbardziej utytułowanego zawodnika w historii ligi. W swojej bogatej karierze zdobył 365 bramek.

Najlepsi strzelcy w Bundeslidze:

Gerd Muller

Gerd jest na szczycie listy z dorobkiem 365 bramek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego rekord przetrwa na zawsze. Niesamowity jest czas, w jakim udało mu się uzyskać tak dużą ilość trafień. Ten wielki gracz występował na boiskach Bundesligi przez 14 sezonów i wygrał 4 razy. W tym czasie był w stanie zdobywać bramkę co 105 minut. W 1971 roku ten wspaniały zawodnik był w stanie zdobyć 40 goli i tylko trzy z rzutów karnych. Według Albina Kowalskiego, eksperta od zakładów sportowych w Legalne-obstawianiu, Gerd był nie tylko najlepszym strzelcem, ale również piłkarzem w historii Bundesligi.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zajmuje drugie miejsce, jeśli chodzi o zdobywanie bramek w Bundeslidze. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższych latach będzie on pobijał kolejne rekordy. Powinieneś wiedzieć, że Polak ma więcej trafień niż jakikolwiek inny gracz spoza Niemiec w historii Bundesligi. Kapitan "Biało-Czerwonych" pobił wiele rekordów, takich jak rekord "Der Bomber" z 41 trafieniami ligowymi w kampanii 2020/21.

Klaus Fischer

Fischer to kolejna wielka gwiazda w Bundesligi. W swojej 19-letniej karierze, był wśród 11 graczy w historii, którzy byli w stanie wystąpić ponad 500 razy w lidze. Dodatkowo, jest graczem, który zdobył 20 bramek w 6 sezonach. Bardziej znany jest z kopnięć w głowę. Jego historyczny mecz z Bayernem zakończył się czterema bramkami.

Jupp Heynckes

Obecnie jest znany jako jeden z najlepszych trenerów piłkarskich na świecie. Ale wiele lat temu sam grał w piłkę i był nazywany maszyną do strzelania bramek. Miał świetną i bardzo udaną karierę, która zaprowadziła go na szczyt w hierarchii  trenerskiej. Zdobył 220 bramek w 369 meczach, średnio 147 minut na bramkę.

Manfred Burgsmuller

Jest jednym z najbardziej cenionych strzelców w historii Bundesligi. Przez 30 lat jego nazwisko było czwarte w zestawieniu, ale ostatecznie  przeskoczył go Robert Lewandowski. Zmarł w wieku 69 lat. Do 1988 roku był najlepszym strzelcem wszech czasów w Borussi Dortmund.

Claudio Pizarro

Claudio ma za sobą 20 lat kariery w Bundeslidze. W tym czasie był jednym z najbardziej ulubionych zawodników w lidze. Najpierw podpisał kontrakt z Bremą, a następnie z innymi klubami, takimi jak Bayern i Kolonia. Zdobył 197 bramek w 490 meczach, ze średnią 156 minut na bramkę. Zbliżał się do granicy 200 bramek, kiedy w końcu zdecydował się przejść na piłkarską emeryturę.

Ulf Kirsten

Muller był pierwszym, który strzelił wszystkie bramki w jednym klubie. Drugim zawodnikiem, który zdobył wszystkie bramki dla jednego klubu jest Ulf Kirsten. Rozpoczął karierę w Dynamie Drezno, a następnie dołączył do Bayeru Leverkusen i dwukrotnie wygrał ligę. Trzy sezony kończył rozgrywki w Bundeslidze jako najlepszy strzelec. Był wtedy kluczowym graczem dla drużyny Bayer Leverkusen.

Stefan Kunc

Był jednym z tych szczęśliwych graczy, którzy strzelali gole już w swoich pierwszych meczach. Stefan Kunc zdobył bramki w pierwszych 4 meczach swojej kariery w Bundeslidze, grając z Bochum w sezonie 1983/84. Był świetnym zawodnikiem, który był w stanie strzelać dwucyfrowe liczby bramek w swoich 15 rozegranych sezonach. Obecnie jest trenerem w Niemczech.

Dieter Müller

Rozpoczął karierę jako Dieter Kaster, a następnie dołączył do Kolonii i przyjął nazwisko swojego przybranego ojca. W sezonie 1976/77 był najlepszym strzelcem ligi i zdobył 34 bramki, a następny tytuł wywalczył w kolejnym roku. To pierwszy zawodnik, który strzelił sześć goli w jednym meczu.

Sport

Sport - najnowsze informacje