poniedziałek, 21 listopada 2022 09:14

Polska czy Meksyk – kto ma większe szanse na awans?

Autor Artykuł sponsorowany
Polska czy Meksyk – kto ma większe szanse na awans?

W niedzielę rozpoczęło się prawdziwe święto dla wszystkich fanów piłki nożnej. W meczu otwarcia Katar podejmował drużynę Ekwadoru, a już we wtorek swoje pierwsze spotkanie rozegrają Biało-Czerwoni. Jakie szanse na awans według zakładów bukmacherskich mają nasi piłkarze?

3 miejsce w przewidywaniach

Patrząc na ofertę zakładów bukmacherskich, a także przewidywania ekspertów, szanse reprezentacji Polski na wyjście z grupy nie są najwyższe. Biało-Czerwoni są typowani do zajęcia 3 pozycji w grupie C. Wyżej w notowaniach od naszej drużyny plasują się Argentyńczycy, a także Meksykanie. O ile w pierwszym przypadku nie jest to żadne zaskoczenie, to jednak sami kibice reprezentacji Meksyku przyznają, że to ich najsłabszy zespół od wielu lat, więc niektórzy liczyli na lepsze kursy oferowane przez zakłady bukmacherskie.

Zajęcia 3 miejsca w tej grupie bez wątpienia byłoby ogromnym rozczarowaniem dla kibiców reprezentacji Polski. Nie wiadomo też, jak na taki wynik zareagowałby prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli Cezary Kulesza. Możliwe, że w przypadku braku awansu do fazy pucharowej Czesław Michniewicz pożegna się ze swoim stanowiskiem.

Kluczowy mecz

Zakłady bukmacherskie nie mają wątpliwości, że kluczowym spotkaniem, które zdecyduje o losach naszego zespołu na Mistrzostwach Świata w Katarze, będzie starcie z Meksykiem. W przypadku ewentualnego zwycięstwa nasze szanse na awans gigantycznie wzrosną. Nie można jednak zapominać, że Arabia Saudyjska nie jest chłopcem do bicia, co pokazała w ostatnim meczu towarzyskim z reprezentacją Chorwacji. O ile tej drużynie nie udało się najlepiej zaprezentować na Mistrzostwach Świata w Rosji, o tyle tutaj klimat, a także coraz większe doświadczenie może stać po ich stronie.

Wracając do meczu z Meksykiem, można się spodziewać, że to ekipa naszego przeciwnika przejmie inicjatywę w tym spotkaniu. Zwracał na to uwagę między innymi Czesław Michniewicz w pomeczowym wywiadzie po sparingu z Chile. Nasz selekcjoner wspomniał, że specjalnie dobrali takiego przeciwnika, który będzie grał w podobny sposób do Meksyku. Tym samym fani polskiej piłki nożnej muszą się nastawić na cierpienie. Jeśli jednak wynik będzie pozytywny, to bez wątpienia styl gry pójdzie w zapomnienie.

Zakłady bukmacherskie aktualnie wskazują, że Meksyk ma większe szanse na zwycięstwo. Akurat w tym spotkaniu występują jednak duże ruchy kursów związane z typowaniem przez graczy, a także ewentualnymi doniesieniami o kontuzjach czy też absencjach. Minimalnie szanse na wygraną Meksyku spadły, gdy okazało się, że na turnieju zabraknie takich piłkarzy jak, Jesus Corona, czy też Chicharito.

Przewidywania graczy na podstawie kursów z Meksykiem będziesz mógł między innymi obserwować w ofercie polskich zakładów bukmacherskich, która jest dostępna na stronie pzbuk.pl.

Informacje sportowe na naszej stronie są dostępne tutaj. Czytaj więcej o występach lokalnych zawodników i drużyn.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Sport

Sport - najnowsze informacje