czwartek, 5 listopada 2020 14:28

Pomagały w walce z wirusem w DPS-ie a teraz same potrzebują pomocy. Dominikanki zarażone

Autor Mirosław Haładyj
Pomagały w walce z wirusem w DPS-ie a teraz same potrzebują pomocy. Dominikanki zarażone

Adam Korta Starosta Bocheński przekazał dary siostrom Dominikankom z Białej Niżnej.

Niestety, część sióstr z klasztoru w Białej Niżnej jest zakażonych koronawirusem. Z informacji jakie uzyskało starostwo wiadomo, iż wszystkie działania jakie podejmują mają na celu chronienie najstarszych mieszkanek klasztoru przed ewentualnym zarażeniem.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o tym, iż siostry ze zgromadzenia dominikanek w Białej Niżnej potrzebują pomocy Starostwo Powiatowe w Bochni wraz z Domem Pomocy Społecznej przygotowało środki ochronne, płyny, maski, rękawice, które zostały przekazane zakonnicom.

Gdy usłyszałem, że siostry Dominikanki potrzebują wsparcia, skontaktowaliśmy się i ustaliliśmy czego teraz najbardziej potrzebują. W kwietniu siostry Dominikanki pomagały nam w walce z wirusem, który zagościł w naszym DPS-ie. Ich pomoc była nieoceniona i dziękuję im za to za każdym razem, kiedy mam okazję. Teraz my chcieliśmy wesprzeć Siostry, przekazaliśmy materiały ochronne, które są potrzebne do codziennej walki z wirusem

mówi Adam Korta, starosta Bocheński.

Klasztor w Białej Niżnej jest to głównie dom seniorski, w którym przebywają emerytki, ale odbywa się tutaj także pierwszy etap nowicjatu, czyli tzw. formacja podstawowa nowicjuszek. W klasztorze tym mieszkają trzy siostry, które pomagały w bocheńskim Domu Pomocy.

Zobacz także:

Dominikanki z DPS-u w Bochni: „Obawy były, wahania nie”
3 kwietnia decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego pensjonariusze oraz pracownicy dwóch budynków Domu Pomocy Społecznej w Bochni zostali objęci kwarantanną. Miało to związek z pozytywnymi wynikami testów na obecność wirusa COVID-19 u jednego z nich. Później sytuacja w placówce zaczęła się pogars…
koronawirus najnowsze informacje
Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje