czwartek, 23 kwietnia 2020 14:38

Dominikanki z DPS-u w Bochni: „Obawy były, wahania nie”

Autor Mirosław Haładyj
Dominikanki z DPS-u w Bochni: „Obawy były, wahania nie”

3 kwietnia decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego pensjonariusze oraz pracownicy dwóch budynków Domu Pomocy Społecznej w Bochni zostali objęci kwarantanną. Miało to związek z pozytywnymi wynikami testów na obecność wirusa COVID-19 u jednego z nich.

Później sytuacja w placówce zaczęła się pogarszać. Starosta bocheński, Adam Kort, zaapelował o pomoc w obsłudze pensjonariuszy DPS. Odpowiedziało na niego bardzo wiele osób, wśród nich siostry dominikanki i ksiądz misjonarz.

O wydarzeniach i aktualnej sytuacji w bocheńskim DPS-ie porozmawialiśmy z siostrą Juliettą Małgorzata Homą OP, która posługuje w placówce.

Zgromadzenie dominikanek w Polsce

Obecnie w Polsce 284 sióstr dominikanek mieszka w trzydziestu czterech domach. Zgromadzenie prowadzi osiem przedszkoli, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Broniszewicach, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w KielcachDomy Pomocy Społecznej w Mielżynie i Broniszewicach  oraz Katolicką Niepubliczną Szkołę Podstawową w Piotrkowie Trybunalskim.

Siostry dominikanki utworzyły zbiórkę, której celem jest zebranie funduszy na pomoc DPS-om. Można do niej dołączyć przez wydarzenie na Facebooku:

Pomoc dla Domów Pomocy Społecznej!
[Aktualizacja] 16.04.2020, godz. 15.32 Kochani! Dzięki Waszej hojności w czasie Świąt zebrałyśmy ‼️450.234 zł ‼️(stan na 15.04.2020, godz. 12.00) na...

lub stronę:

Pomoc dla DPSów
koronawirus najnowsze informacje
Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje