sobota, 30 kwietnia 2022 10:07

Pomysł na majówkę: Autobusem z Krakowa do lasu

Autor Marzena Gitler
Pomysł na majówkę: Autobusem z Krakowa do lasu

Do zoo, Ojcowa czy Puszczy Niepołomickiej? W Krakowie już w ten weekend wracają sezonowe i rekreacyjne linie autobusowe. Ułatwią one dojazd do popularnych miejsc rekreacyjnego wypoczynku.

Autobusowe linie rekreacyjne pierwszy raz wyruszyły na trasy 1 maja ubiegłego roku. Ich uruchomienie poprzedziły konsultacje z mieszkańcami. Wzięło w nich udział ponad 3,5 tys. osób. Najwięcej - 93,3% opowiedziało się z uruchomieniem linii autobusowej do Ojcowa. 88,5% poparło pomysł łatwiejszego dojazdu do Niepołomic, 87,2 do dolinek krakowskich a 75,2% do Przylasku Ruseckiego.

W najbliższy weekend ruszą pierwsze połącznia sezonowe i rekreacyjne. Dojedziemy nimi do krakowskiego Zoo i Lasu Wolskiego (na górę Sikornik) oraz do Ojcowa. W poprzednim sezonie autobusami z Krakowa można było wygodnie dojechać do Puszczy Niepołomickiej, Zamku w Rudnie i Czernej czy Przylasku Rusieckiego.

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie linie rekreacyjne będą kursować już w sobotę, 30 kwietnia, a także 1 i 3 maja.

Autobusem do zoo

  • linia nr 134 – częstotliwość kursowania w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 9.00–18.00 zostanie zwiększona do 15 minut
  • linia nr 434 – zostanie uruchomiona linia sezonowa kursująca po trasie: „Baba Jaga” – al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – „Zoo”. Linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne godzinach ok. 10.00–18.00 co 15 minut.

Autobusem do Ojcowa:

  • linia nr LR0 – zostanie uruchomiona linia rekreacyjna kursująca po trasie: „Os. Podwawelskie” – ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Armii Krajowej, ul. Jasnogórska, Szyce, Biały Kościół, Czajowice, Sąspów, Ojców – „Ojców Zamek”
  • Linia będzie kursować w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 8.00–19.00 co 35 minut i będzie obsługiwać tylko następujące przystanki: „Os. Podwawelskie” (na mniejszej pętli – słupek nr 03), „Rondo Grunwaldzkie” (w kierunku „Ojcowa Zamku” dwukrotnie: słupek nr 02 na ul. Monte Cassino na pasie autobusowo-tramwajowym oraz słupek nr 04 na ul. Konopnickiej, w kierunku „Os. Podwawelskiego” słupek nr 03 na ul. Konopnickiej), „Jubilat”, „Muzeum Narodowe”, „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia”, „Szyce Wesoła” n/ż, „Biały Kościół Dolina Kluczwody” n/ż, „Biały Kościół Murownia” n/ż, „Czajowice” n/ż, „Ojców Złota Góra” (przy wjeździe do Ojcowa od strony Sąspowa), „Ojców Zamek” (na rozwidleniu drogi prowadzącej do centrum Ojcowa).

Dodatkowe kursy linii nr 134 oraz wszystkie kursy linii nr 434 i kursy linii nr LR0 będą uruchamiane w zależności od prognozy pogody. O tym, czy pojadą w weekend Kraków będzie informować w komunikacie na swojej stronie.

fot. krakow.pl i Marzena Gitler / Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje