poniedziałek, 26 czerwca 2023 16:07

Ponad 1000 dzieciaków oglądało filmy w Mediatece. Ruszają zapisy na kolejną edycję projektu dla szkół i przedszkoli

Autor Marzena Gitler
Ponad 1000 dzieciaków oglądało filmy w Mediatece. Ruszają zapisy na kolejną edycję projektu dla szkół i przedszkoli

Zakończyła się 17. edycja projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2022/2023. Wzięło w niej udział ponad 100o najmłodszych mieszkańców Wieliczki i okolic.

Od października 2022 r. do kwietnia 2023 r. w kinie Wielicka Mediateka realizowany był projekt NHEF w którym uczestniczyło 19 grup przedszkolnych oraz 32 klasy ze szkół podstawowych. Co miesiąc blisko 1000 osób oglądało filmy w ramach projektu. Każdy film był wzbogacony o materiały edukacyjne, scenariusze lekcji, karty pracy oraz analizy psychologiczne, które przekazywaliśmy nauczycielom. Przed seansami dwie prelegentki z Kina w Wielickiej Mediatece Kasia i Ola, wprowadzały młodych widzów w tematykę filmów. Na zakończenie uczestnicy otrzymali od organizatora ponad 1000 dyplomów ukończenia projektu. "Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo" - podsumowała Wielicka Mediateka, która już zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu. Aby wziąć w niej udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.nhef.pl.

Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w 2022/2023 roku realizowało 116 kin w całej Polsce. W seansach uczestniczyło co miesiąc blisko 70 000 najmłodszych widzów. W nowej edycji do wyboru będzie aż około 150 tytułów (po 7 w każdym z cykli), w tym blisko 20 nowości (m/in. przygody „Kici Koci” oraz uwielbianej przez przedszkolaki bohaterki animacji „Basia”), realizowanych w ramach 15 cykli tematycznych. Przedszkolaki będą poznawać emocje, uczniowie klas 7-8 - przygotowywać się do egzamin ósmoklasisty poznając filmowe adaptacje lektur lub filmy nawiązujące do programu szkolnego. W ofercie jest też cykl dla maturzystów „Maturalne motywy w filmie i literaturze” – który, wraz z dotychczasowym cyklem „Film na maturze”, pomoże młodym ludziom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

Dzięki udziałowi w projekcie bilety na seanse są dostępne w znacznie niższej cenie niż normalny bilet kinowy, a opiekunowie oglądają filmy za darmo, podobnie jak dzieciaki, których rodziców nie stać na kino.

fot. Fb. Kino Wielicka Mediateka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka