sobota, 23 grudnia 2023 15:37

Ponad 11 kg narkotyków u 32-latka z Krakowa

Autor Mirosław Haładyj
Ponad 11 kg narkotyków u 32-latka z Krakowa

32-letni mężczyzna podejrzany został zatrzymany przez Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W jego mieszkaniu oraz samochodzie znaleziono ponad 11 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych.

29 listopada policjanci udali się więc w rejon Czyżyn, gdzie według ich ustaleń mogła przebywać osoba posiadająca nielegalne substancje. W pewnym momencie kryminalni zauważyli wsiadającego do auta człowieka odpowiadającego rysopisowi osoby będącej w ich zainteresowaniu. Wtedy też policjanci wylegitymowali mężczyznę. 32-latek nie ukrywał zaskoczenia z zaistniałej sytuacji. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie plastikowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego o wadze 5,5 grama.

Funkcjonariusze postanowili przeszukać jego mieszkanie oraz samochód, co doprowadziło do zabezpieczenia ponad 9 kilogramów ziela konopi, 1,5 kilograma klefedronu, 32 gramy amfetaminy oraz 22 gramy ecstasy. 32-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny, początkiem grudnia br. na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał on w warunkach recydywy.

Inf.: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka