piątek, 18 lutego 2022 14:27

Ponad 20 mln. zł dla samorządów powiatu wielickiego. Pięć dróg do przebudowy

Autor Marzena Gitler
Ponad 20 mln. zł dla samorządów powiatu wielickiego. Pięć dróg do przebudowy

Powiat wielicki oraz gminy: Wieliczka, Gdów i Biskupice otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W sumie ponad 20 mln zł dotacji zostanie przeznaczone na modernizację pięciu dróg w rejonie.

Ponad 6,7 mln zł trafi w formie dotacji do Powiatu Wielickiego. Pieniądze dofinansują dwie inwestycje. Pierwsza to wartą ponad 9 mln zł modernizacja 3-kilometrowego odcinka drogi Trąbki - Niegowić, na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966 do potoku Zborówek. Na ten cel powiat otrzymał 4,5 mln zł  dotacji co pokryje 50% wartości projektu.

Druga inwestycja, która powstanie dzięki rządowemu wsparciu to przebudowa drogi powiatowej nr 2027K w miejscowości Koźmice Wielkie. Droga zostanie zmodernizowana na około kilometra. Wyremontowany zostanie również most na tej trasie. Na te prace powiat otrzyma blisko 2,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki otrzymanym środkom zrealizujemy koleje oczekiwane przez mieszkańców inwestycje drogowe. To nie tylko poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, ale również impuls rozwojowy dla naszego regionu. Dzięki nowym drogom w powiecie wielickim skraca się czas drogi poprawia  komfort podróżowania, powstają nowe miejsca pracy i nowe możliwości dla biznesu – mówi wicestarosta Henryk Gawor.

Prawie tyle samo co powiat wielicki otrzyma Miasto i Gmina Wieliczka. Niemal 6,7 mln zł dotacji z FRD zostanie przeznaczone na przebudowę 2,2 km drogi w Grajowie. Całość inwestycji to 13,3 mln zł.

Blisko 2,8 mln zł otrzyma też gmina Biskupice. Dotacja wspomoże przebudowę drogi Sławkowice – Niżowa.

Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią też na remont 350 m drogi w Szczytnikach. O dofinansowanie zadania wystąpiła Gmina Gdów, która ubiegała się też o wsparcie innej inwestycji. Jest jeszcze nadzieja, że to się zmieni, bo wniosek znalazł się na liście rezerwowej.

Na liście rezerwowej znalazł się także drugi wniosek gminy Wieliczka. Chodzi o 772 tys. zł dofinansowania przebudowę ulicy Zbożowej w Bogucicach.

fot. pixabay.com

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje