środa, 22 lutego 2023 08:20

Popełnił to przestępstwo kolejny raz... Policjanci otoczyli jego dom, by udaremnić mu ucieczkę

Autor Mirosław Haładyj
Popełnił to przestępstwo kolejny raz... Policjanci otoczyli jego dom, by udaremnić mu ucieczkę

40-latek został skazany na bezwzględną odsiadkę za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, gdyż popełnił to przestępstwo kolejny raz (w recydywie). Nie stawił się jednak do zakładu karnego, ale policjanci wczoraj namierzyli go. W chwili, gdy przystąpili do jego zatrzymania … skazany kierował pojazdem (kolejny raz pomimo zakazu). Trafił już do zakładu karnego i nieprędko pojeździ jako kierowca.

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach poszukiwali 40-latka, wobec którego sąd orzekł karę 10 miesięcy pozbawienia wolności (za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień, w warunkach recydywy), a następnie  wydał wobec niego zarządzenie o zatrzymaniu i doprowadzeniu do zakładu karnego, gdyż skazany nie stawił się w placówce penitencjarnej do odbycia kary.

20 lutego br. policjanci z Krzeszowic wspólnie z patrolem z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udali się pod ustalony adres na terenie gminy Krzeszowice w celu zatrzymania 40-latka. Podczas obserwacji posesji zauważyli wjeżdżający na jej teren pojazd, którego kierowca odpowiadał wizerunkowi poszukiwanego. Mężczyzna, po zaparkowaniu, szybkim tempem ruszył w kierunku domu i zatrzasnął drzwi. Policjanci natychmiast otoczyli dom. Na kilkukrotne pukanie oraz polecenia otwarcia drzwi 40-latek nie reagował. Kiedy funkcjonariusze ostrzegli go, że będą zmuszeni wejść do środka przy użyciu siły fizycznej, mężczyzna usiłował uciec bocznymi drzwiami.

Tam jednak również czekali na niego funkcjonariusze, którzy udaremnili mu ucieczkę, obezwładniając go i zatrzymując. Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu przez niego przestępstwa polegającego na złamaniu sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Podczas przeszukania zajmowanego przez 40-latka pokoju funkcjonariusze znaleźli śladowe ilości metaamfetaminy, którą zabezpieczyli.

Zatrzymany został przez mundurowych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Odpowie też za kolejne dwa przestępstwa tj. posiadanie narkotyków i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, tak więc grozi mu kolejna odsiadka, nawet do 5 lat.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje