środa, 20 lipca 2022 14:21

Popularna sieć sklepów wprowadza limit na zakup podstawowego produktu

Autor Katarzyna Jamróz
Popularna sieć sklepów wprowadza limit na zakup podstawowego produktu

Biedronka wprowadziła limit na zakup cukru. Od środy 20 lipca klienci będą mogli nabyć ograniczoną ilość tego produktu. Skąd taka zmiana?

W ostatnim czasie klienci supermarketów za pośrednictwem mediów społecznościowych informowali o braku towaru na sklepowych półkach. Podobnie było w przypadku Biedronki, gdzie klienci dostrzegli kłopot z zakupem m.in. cukru. Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka w rozmowie z Onet.pl przyznał, że od pewnego czasu na polskim rynku jest coraz mniej cukru. Jednocześnie niektórzy klienci nabywają w sklepach jego niedetaliczne ilości. By zapewnić dostępność produktu dla wszystkich klientów, Biedronka postanowiła wprowadzić ograniczenia. Od środy (20 lipca) na jeden paragon będzie można kupić 10 kg cukru.


– Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie - jednak naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności tego produktu dla wszystkich klientów

– przekazał w rozmowie z Onet.pl Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje