niedziela, 11 października 2020 18:26

Popularny poseł Solidarnej Polski zakażony koronawirusem. Choroba nie wybiera

Autor Tomasz Stępień
Popularny poseł Solidarnej Polski zakażony koronawirusem. Choroba nie wybiera

Poseł Solidarnej Polski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Janusz Kowalski jest zakażony koronawirusem.

Polityk poinformował o tym sam, w mediach społecznościowych. – Właśnie otrzymałem dodatni wynik testu na koronawirusa. Wszystkich, z którymi miałem kontakt, proszę o pozostanie w domach, zachowanie ostrożności i działanie zgodnie z procedurami. Choroba nie wybiera – napisał poseł.

Janusz Kowalski jest posłem z okręgu opolskiego. W grudniu 2019 został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz na pełnomocnika rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa. To jeden z najlepiej rozpoznawalnych polityków Solidarnej Polski. Często występuje w mediach komentując bieżącą sytuację polityczną. Całkiem niedawno apelował o stosowanie się do zasad DDM.

– Chyba nie ma już Polaka, który by nie znał osoby zakażonej koronawirusem. Ja sam mam doświadczenia zarażeń u innych osób, które w różnym stopniu przeżyły tę chorobę, niektórzy lżej, a niektórzy ciężko. Więc zwracajmy ludziom uwagę, ja też to robię – pisał dosłownie kilka dni temu poseł. Ale - jak sam zauważył - choroba nie wybiera. Mimo zachowania ostrożności doszło do zakażenia.

Polska

Polska - najnowsze informacje