poniedziałek, 28 lutego 2022 09:30

Porównanie produktów finansowych - jak je wykonać?

Autor Artykuł sponsorowany
Porównanie produktów finansowych - jak je wykonać?

Oferty kredytów gotówkowych, hipotecznych, chwilówek i szeregu innych produktów zalewają rynek. Z jednej strony to oczywiście plus dla klienta, ponieważ rośnie konkurencja między firmami. Z drugiej jednak odnalezienie się w gąszczu ofert nie dla wszystkich jest łatwe.

Jak szukać kredytów gotówkowych, chwilówek, kredytów hipotecznych?

Nie każdy ma czas nas szczegółowe porównania produktów finansowych. Większość z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wybór pierwszej oferty z rynku rzadko kiedy jest najkorzystniejszym i opłacalnym rozwiązaniem, a w końcu nikt z nas nie lubi przepłacać. Zasada ta dotyczy tak pożyczek pozabankowych, kredytów hipotecznych i gotówkowych, jak i kart kredytowych czy ubezpieczeń, usług świadczonych drogą elektroniczną, a także tradycyjną. W każdym z tych przypadków, aby znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę, trzeba często porównać wiele różnych składowych, co dla wielu osób jest nie tylko czasochłonne, ale po prostu trudne, ponieważ nie dysponują oni szczegółową wiedzą na temat produktów finansowych.

Porównanie produktów finansowych — dlaczego warto?

Z pomocą przychodzi porównywarka finansowa. Można z jej pomocą sprawdzić pożyczki pozabankowe, chwilówki, kredyty gotówkowe. Porównywarka produktów finansowych sprawdza się także przy tak rozbudowanych instrumentach jak kredyt hipoteczny. Sam ranking produktów finansowych to czasami za mało. Trzeba bowiem pamiętać, że każdy produkt jest potem indywidualnie dopasowywany do twojej zdolności kredytowej, historii finansowej, rodzaju zabezpieczeń. Ponieważ obecnie obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego dotyczące RODO, warto udzielić zgody dostępu do danych osobowych, aby porównanie produktów finansowych można było odnieść do twojej konkretnej sytuacji. Niezbędność danych do świadczenia takiej usługi opiera się na tej samej zasadzie, co przy innych produktach online. Na podstawie obowiązującego prawa zawsze musisz wyrazić zgodę na udostępnienie danych. Porównywarka finansowa może ci dać bardzo wiele odpowiedzi, przede wszystkim dotyczących atrakcyjności warunków danej umowy.

Jak wybierać produkty finansowe?

Przede wszystkim warto decydować się na produkty od sprawdzonych pożyczkodawców. Podobnie z ubezpieczeniami — sprawdzone, doświadczone marki to w dużej mierze gwarancja bezpieczeństwa. Analizy produktów finansowych warto więc uzupełnić choć ogólnym przeglądem opinii o ofercie firmy, z której usług zamierzamy skorzystać. W ten sposób można uniknąć naprawdę wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Warto więc poświęcić jeszcze tę odrobinę czasu także i na tego typu research.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje