niedziela, 29 listopada 2020 12:53

Posłanka z Małopolski opuszcza klub poselski. „Politycy zajmują się własnymi układami”

Autor Tomasz Stępień
Posłanka z Małopolski opuszcza klub poselski. „Politycy zajmują się własnymi układami”

– Męskie ego czasem bierze górę nad dobrem wspólnym – tak wyjaśniła kryzys i rozpad Koalicji Polskiej skupiającej PSL i Kukiz’15.

Przypomnijmy – w czwartek praktycznie zakończył żywot projekt Koalicja Polska, – Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – poinformował Paweł Kukiz. I zapowiedział stworzenie nowego koła poselskiego. Jednak już wiadomo, że nie wszyscy politycy Kukiz’15 do niego wstąpią. Posłanka z Małopolski, Agnieszka Ścigaj, od lat związana z formacją Pawła Kukiza zdecydowała, że zostanie posłanką niezrzeszoną.

– W związku z sytuacją w Koalicji polskiej podjęłam decyzję, że będą posłem niezrzeszonym, niezależnym – poinformowała Agnieszka Ścigaj. – Od dzisiaj zapraszam do siebie wszystkie osoby, które czują się niedoreprezentowane w polskim parlamencie, wszystkie organizacje pozarządowe i instytucje, które patrzą i widzą, że politycy zamiast mówić o ich sprawach i problemach, ale też szukać dobrych rozwiązań zajmują się własnymi układami. Będę waszym głosem, będę z wami współpracować. Jestem do waszej dyspozycji.

Posłanka podjęła jeszcze jedną decyzję, dotyczącą swojej przyszłości. Miesiąc temu przestała być posłem zawodowym i podjęła pracę. – Pracuję w pomocy społecznej. Takie mam kwalifikacje i doświadczenie – powiedziała Agnieszka Ścigaj. – Uważam, że w sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, każdy powinien dołożyć własną cegiełką, żebyśmy wyszli z problemów i kryzysu, który jeszcze jest przed nami.

Agnieszka Ścigaj jest parlamentarzystką od 2015 roku. W wyborach w 2019 roku, w wyborach parlamentarnych startowała – tak jak całe ugrupowanie Pawła Kukiza – z listy PSL, w ramach współpracy wyborczej tego ugrupowania z Kukiz’15. Wywalczyła mandat, uzyskując w Okręgu Wyborczym Nr 13, obejmującym Kraków i powiaty krakowski, miechowski i olkuski 20 877 głosów.

Małopolska - najnowsze informacje