czwartek, 6 lipca 2023 13:23

Poszukiwana rodzina zastępcza dla dwóch krów. Poprzedni właściciel znęcał się nad nimi

Autor Patryk Trzaska
Poszukiwana rodzina zastępcza dla dwóch krów. Poprzedni właściciel znęcał się nad nimi

Przeszły prawdziwe piekło. Przez "właściciela" były bite i katowane. Teraz jednak mają szansę na nowy dom. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krynicy-Zdroju poszukuje chętnych osób do adopcji dwóch krów. "Mamy nadzieję, że uda się je ocalić przed rzeźnią" – piszą pracownicy TOZ-u.

Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku ludzie traktują zwierzęta jak członków rodziny. Psy, koty, chomiki, a także konie czy kozy – świadomość ludzka o pupilach z roku na rok jest coraz większa. Niestety, wciąż nie brakuje tych, którzy życie swoich zwierząt zamieniają w prawdziwy koszmar.  

Taki los spotkał właśnie dwie krowy z powiatu nowosądeckiego, które codziennie były bite i upodlane przez swojego dotychczasowego "właściciela". Teraz mają jednak szasnę, na nowy dom i spokojne życie.

Krynicki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zaapelował o pomoc dla krów za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. "Błagamy o pomoc w uratowaniu biednych zwierząt. Szukamy dla biedaczek gospodarstwa, azylu lub fundacji gdzie NIE będą wykorzystywane do rodzenia, "produkcji" mleka i oczywiście NIE zostaną sprzedane do rzeźni lub NIE zostaną sprzedane innej osobie. Szukamy dla tych cudownych i mądrych zwierząt opiekuna, który będzie je szanował, będzie o nie dbał oraz zapewni im spokojne życie. Osoby, które mogą nam pomóc i uratować biedaczki przed rzeźnią proszone są o pilny kontakt telefoniczny 530 044 074. Z osobami, które będą chciały adoptować zwierzęta będzie podpisana umowa. Wszystkich bardzo prosimy o pomoc – napisało na Facebooku TOZ.

foto ilustracyjne: pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka