piątek, 19 maja 2023 15:20

Potrącił kobietę w ciąży i uciekł, nie udzielając jej pomocy

Autor Mirosław Haładyj
Potrącił kobietę w ciąży i uciekł, nie udzielając jej pomocy

W czwartek w rejonie Podgórza policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzień wcześniej na przejściu dla pieszych na ul. Bartla potrącił kobietę w ciąży i nie udzielając jej pomocy oddalił się z miejsca zdarzenia. W tej chwili trwają czynności z zatrzymanym.

17 maja około godziny 16:30 kierujący pojazdem osobowym marki Citroen na ul. Bartla na przejściu dla pieszych potrącił 30-letnią kobietę w ciąży. Kierowca nie udzielił kobiecie pomocy, odjeżdżając z miejsca. Załoga pogotowia ratunkowego wezwana na miejsce udzieliła pomocy medycznej poszkodowanej, która z podejrzeniem złamania ręki oraz żeber została zabrana do szpitala. Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia wykonali szereg czynności, ustalając m.in. świadków tego zdarzenia oraz pojazd biorący w nim udział.

Mundurowi spatrolowali pobliski rejon jednak sprawca zdążył się oddalić i ukryć. Do dalszych działań szybko przystąpili policjanci z Komisariatu Policji VI, którzy operacyjnie ustalili personalia sprawcy wypadku. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. adres w centrum Krakowa, pod którym zamieszkiwać miał zbiegły mężczyzna jednak nikogo tam nie zastali. Następnego dnia około godziny 14:30 policjanci udali się do miejsca pracy poszukiwanego, które znajdowało się w rejonie Podgórza. To właśnie tam kryminalni zatrzymali 66-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku, którego następnie przewieźli do komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wstępne badania wykazały, że w trakcie zatrzymania znajdował się on pod wpływem amfetaminy.

Obecnie trwają dalsze czynności procesowe z zatrzymanym. 66-latek może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje