czwartek, 12 sierpnia 2021 10:15

Poważny wypadek w Starym Sączu. Wśród rannych dzieci

Autor Aleksandra Tokarz
Poważny wypadek w Starym Sączu. Wśród rannych dzieci

Przez trzy godziny strażacy usuwali skutki wypadku, do którego doszło w Starym Sączu. Na drodze krajowej numer 87 zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwoje dzieci trafiło do szpitala.

Wczoraj, 11 sierpnia, kilkanaście minut po godzinie 10 strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz zadysponowani zostali do działań w Starym Sączu, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Huyndaia i Fiata.

- Na drodze znajdowały się płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Na miejscu zdarzenia znajdowała się Policja oraz karetka pogotowia ratunkowego – relacjonują sądeccy strażacy.

Samochodami podróżowało w sumie pięć osób, w tym dwoje dzieci. Wszystkie osoby samodzielnie opuściły pojazdy. Jedna z nich, a także dwójka dzieci, znajdowały się pod opieką ratowników.

- Dzieci zostały przewiezione do szpitala pod opieką matki. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem wahadłowo na czas prowadzonych działań, odpięciu akumulatorów w samochodach osobowych, przemieszczeniu samochodów osobowych na pobocze, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz  sprawdzeniu czy pojazdy nie mają innych wycieków – dodają strażacy.

Ich działania trwały trzy godziny.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje