piątek, 23 sierpnia 2019 21:53

Powiat chrzanowski: Zamknięte dwie ulice, podróżujących komunikacją czeka spacer

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat chrzanowski: Zamknięte dwie ulice, podróżujących komunikacją czeka spacer

Rozpoczyna się przebudowa mostu na rzecze Chechło w ciągu drogi powiatowej 1009K w Mętkowie.

Jak podaje Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie, w związku z tym 28 sierpnia 2019 roku zostanie zamknięta ul. Chechlana w Mętkowie oraz ul. Piechurów w Żarkach. Ma to potrwać aż do 30 listopada. Dla samochodów wyznaczono objazdy.

A co z autobusami?

Aż do odwołania linia B będzie dojeżdżała tylko do przystanku autobusowego Żarki Bębenki. Komunikacja zbiorowa odbywać się będzie do rozebranego mostu w stronę Libiąża, a po stronie Mętkowa podstawiany ma być bus kontynuujący jadę do przystanku Mętków Mały.

Na czas prowadzenia prac związanych z przebudową mostu wykonawca ma zapewnić transport zastępczy (pojazdem typu minibus oznakowanym „ZKKM W CHRZANOWIE KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA LINIA B”).

Z tymczasowego busa będą korzystać pasażerowie jadący z Mętkowa w kierunku Libiąża, na odcinku od przystanku Mętków Mały do tymczasowej kładki dla pieszych nad rzeką Chechło. Następnie będą mogli przesiąść się do autobusu linii B w kierunku Libiąża na przystanku Żarki Bębenki. Z kolei pasażerowie, którzy chcą dojechać do Mętkowa, muszą od przystanku Żarki Bębenki przejść przez kładkę dla pieszych i przesiąść się do minibusa komunikacji zastępczej.

– W celu umożliwienia pasażerom swobodnego dojścia od tymczasowej kładki dla pieszych do przystanku Żarki Bębenki, od dnia 28 sierpnia 2019 roku odjazdy z przystanków Mętków Mały, Mętków Szkoła oraz Mętków realizowane będę o 5 min wcześniej w stosunku do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy – informuje Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie.

Chrzanów - najnowsze informacje