wtorek, 8 stycznia 2019 15:00

Powiat dąbrowski: Szkolenie dla nauczycieli w Centrum Polonii

Autor Marzena Gitler
Powiat dąbrowski: Szkolenie dla nauczycieli w Centrum Polonii

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej?”, które odbędzie się 20 lutego (środa) 2019 r. o godz. 15.30.

Spotkanie jest skierowane do nauczycieli języka polskiego, prowadzących koła teatralne, twórców akademii szkolnych, nauczycieli etapu wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Udział w nim mogą wziąć również zainteresowani pedagogiką teatru pedagodzy szkolni, nauczyciele języków obcych i bibliotekarze.

Celem warsztatów jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego oraz narzędzi umieszczonych na portalu „Teatroteka Szkolna”. Uczestnicy spotkania poznają, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.

Zebranie trwać będzie 3 godziny zegarowe, poprowadzą je Pedagodzy teatru współpracujący na co dzień z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Całość składać się będzie z dwóch części:

1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)

Podczas prezentacji prowadzący opowiedzą o materiałach znajdujących się na portalu oraz o założeniach pedagogiki teatru, którymi kierują się pracownicy Działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej? (2,5 godziny)

W tej części spotkania uczestnicy zapoznają się z narzędziami umieszczonymi na portalu „Teatroteka Szkolna”, w jaki sposób wykorzystać metody teatralne w praktyce szkolnej, pokazujące możliwości wykorzystania tych narzędzi oraz zachęcające do poszukiwania własnych sposobów działań z nowymi mediami w kontekście pedagogiki teatru.

Zapisy na spotkanie prowadzone będą do końca stycznia w siedzibie Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Breń 1, 33-210 Olesno, dział administracyjno-promocyjny osoba odpowiedzialna za zapisy - Justyna Kozdęba, lub telefonicznie pod numerem telefonu (14) 642 21 35. Liczba miejsc ograniczona!

inf. i foto: CP w Brniu

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje