czwartek, 28 listopada 2019 21:17

Powiat krakowski: Zaatakował własnego ojca nożem, gryzł i groził, że go zabije

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat krakowski: Zaatakował własnego ojca nożem, gryzł i groził, że go zabije

W jednym z domów na terenie powiatu krakowskiego doszło do awantury pomiędzy ojcem i synem.

Policjanci zostali wezwani na interwencję 25 listopada w godzinach wieczornych.

Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek zaatakował swojego ojca. Zadał mu wielokrotnie ciosy nożem w okolice głowy i szyi.

– Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której syn miał zadawać ciosy rękojeścią i kilkukrotnie ugryźć ojca. Kiedy 47-latek obezwładnił syna, wówczas ten zagroził mu, że go zabije – relacjonuje KPP Kraków. – Przybyli na miejsce policjanci przejęli agresora i przewieźli go do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W rzeczach chłopaka ujawnili także inne niebezpieczne przedmioty, które mogły mu posłużyć do popełnienia tego przestępstwa – dodają policjanci.

Jak się okazało, rany, jakich doznał pokrzywdzony, nie zagrażały jego życiu. Mężczyzna został opatrzony na miejscu przez załogę pogotowia.

Jego syn, 18-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych. KPP Kraków podaje, że trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Powiat krakowski - najnowsze informacje