poniedziałek, 8 kwietnia 2019 10:37

Powiat Limanowski: Gdzie strajkują nauczyciele? [AKTUALIZACJA]

Autor Marzena Gitler
Powiat Limanowski: Gdzie strajkują nauczyciele? [AKTUALIZACJA]

W powiecie limanowskim wolna od strajku jest tylko gmina Łukowica. W pozostałych strajk odbywa się w większości szkół, ale wszędzie dzieci mają zapewnioną opiekę.

Wszystkie szkoły na terenie gminy Jodłownik przystąpiły do strajku. Kilkoro uczniów przyszło do szkół w Jodłowniku, Szczyrzycu i Sadku-Kostrzy, nie ma uczniów w szkłach w Krasnem-Lasocicach i w Szyku. Pomimo strajku normalne zajęcie odbywają się w Wilkowisku, gdzie tylko 5 nauczycieli przystąpiło do strajku.

Na terenie Gminy Kamienica do strajku przystąpiło kilku nauczycieli w szkole w Zbludzy. Pozostałe pracują normalnie.

Na terenie gminy Limanowa strajkuje tylko Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi, ale uczniowie mają tam zapewnioną opiekę. Zapewnioną opiekę mają też wszyscy uczniowie w gminie Mszana Dolna, gdzie strajk odbywa się ….. Podobnie jest w gminie Niedźwiedź, gdzie strajkują wszystkie szkoły, ale uczniowie mają zapewnioną opiekę i Tymbarku.

Z czterech miejskich szkół podstawowych w Limanowej tylko Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do strajku. Większość nauczycieli strajkuje w szkołach miejskich w Mszanie Dolnej, ale rodzice posłali dziś do nich zaledwie kilkoro dzieci.
Do strajku nie przystąpiła jedynie żadna ze szkół w gmina Łukowica.

AKTUALIZACJA: Dziś po południu o przystąpieniu do strajku poinformował Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej. Strajk rozpocznie się tam 9 kwietnia.

mg

Zobacz też:

Strajk nauczycieli w Limanowej. Najwięcej nauczycieli protestuje w „ogólniaku”

Limanowa - najnowsze informacje