29 stycznia do szkół prowadzonych przez powiat limanowski trafiły tzw. poidełka.
Dystrybutory fontannowe wody tzw. „poidełka”, zakupiło Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Powiatowe Centrum Ekologiczne. Mają uświadomić uczniom jak ważna jest oszczędzanie wody oraz zmniejszanie ilości plastikowych butli, kubków oraz napojów w butelkach PET.
– Dzięki instalacji tych pojemników w szkołach, młodzież za darmo, w nieograniczonej ilości, z zachowaniem niezbędnych zasad higieny będzie mogła korzystać z wody pitnej. To dla mnie bardzo ważne, aby uczniowie mieli dostęp do wody, która jest zdrowa i to właśnie ją wybierali zamiast kolorowych napojów. Jestem przekonany, że dostęp do fontanny wodnej, pomoże w kształtowaniu dobrych nawyków wśród młodych ludzi – podkreślił starosta limanowski Mieczysław Uryga. Podziękował też nauczycielom, którzy poparli pomysł umieszczenia dystrybutorów w szkołach.
Zakupione „poidełka” nie wymagają wymiennych butli. Są bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej. Są też bardzo oszczędne. Pozwolą na korzystanie z wody najwyższej jakości woda i całkowicie pozbawionej bakterii, dzięki nowoczesnemu systemowi filtracji. Woda uzupełniana jest też o biominerały - związki magnezu i wapnia.
Inf. i foto: Powiat Limanowski