poniedziałek, 10 lutego 2020 09:03

Uczniowie limanowskich szkół powiatowych zdrowo ugaszą pragnienie

Autor Marzena Gitler
Uczniowie limanowskich szkół powiatowych zdrowo ugaszą pragnienie

29 stycznia do szkół prowadzonych przez powiat limanowski trafiły tzw. poidełka.

Dystrybutory fontannowe wody tzw. „poidełka”, zakupiło Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Powiatowe Centrum Ekologiczne. Mają uświadomić uczniom jak ważna jest oszczędzanie wody oraz zmniejszanie ilości plastikowych butli, kubków oraz napojów w butelkach PET.

– Dzięki instalacji tych pojemników w szkołach, młodzież za darmo, w nieograniczonej ilości, z zachowaniem niezbędnych zasad higieny będzie mogła korzystać z wody pitnej. To dla mnie bardzo ważne, aby uczniowie mieli dostęp do wody, która jest zdrowa i to właśnie ją wybierali zamiast kolorowych napojów. Jestem przekonany, że dostęp do fontanny wodnej, pomoże w kształtowaniu dobrych nawyków wśród młodych ludzi – podkreślił starosta limanowski Mieczysław Uryga. Podziękował też nauczycielom, którzy poparli pomysł umieszczenia dystrybutorów w szkołach.

Zakupione „poidełka” nie wymagają wymiennych butli. Są bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej. Są też bardzo oszczędne. Pozwolą na korzystanie z wody najwyższej jakości woda i całkowicie pozbawionej bakterii, dzięki nowoczesnemu systemowi filtracji. Woda uzupełniana jest też o biominerały - związki magnezu i wapnia.

Inf. i foto: Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje