środa, 3 lutego 2021 07:56

Powiat limanowski. Prokuratura przesłuchała ponad 1000 świadków. W jakiej sprawie?

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski. Prokuratura przesłuchała ponad 1000 świadków. W jakiej sprawie?

Prokuratura od kilku miesięcy prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia przez właściciela firmy przewozowej z powiatu limanowskiego dotacji z budżetu województwa małopolskiego. W toku prowadzonego śledztwa przesłuchano już ponad 1000 świadków.

Przewoźnik wykonujący krajowe autobusowe przewozy pasażerskie miał wyłudzać dopłaty do ulgowych biletów miesięcznych. Są one przekazywane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, z tytułu stosowania obowiązujących ustawowych ulg.

Śledczy ustalili, iż mieszkaniec powiatu limanowskiego, będący właścicielem firmy przewozowej, przedstawiał fałszywe dane, przez co udało mu się wyłudzić w okresie od stycznia 2015 roku do września 2017 roku z Urzędu Marszałkowskiego dopłaty, których łączna kwota sięga ponad 550 tys. zł.

Ośrodek w Kasinie Wielkiej otwarty dla narciarzy?
Czy w Kasina Ski&Bike Park można już szusować? Stacja częściowo wznowiła działalność, jednak zastrzega, że pozostaje zamknięta, a organizuje jedynie „otwarte zajęcia edukacyjno-sportowe”. - Tęsknisz za jazdą na nartach i desce? Weź udział w naszym programie! - czytamy na stronie internetowej stacji…

- Mechanizm oszustwa polegał na wprowadzaniu do kasy rejestrującej nierzetelnych danych co do rzeczywistej ilości sprzedanych ulgowych biletów miesięcznych, ceny biletów sprzedanych poszczególnym pasażerom, ulgi lub trasy, a następnie przedstawianiu w Urzędzie Marszałkowskim rozliczeń dopłat zawierających dokumenty z owymi nierzetelnymi danymi - informuje prokurator Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.


Limanowa - najnowsze informacje